TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Curente si/sau erezii/COMENTARII Moderat de +Archangel+, Old  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 21 22 23 24 25 26
irlanda
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 14/03/08
Bineintels ca am dreptate. Postarile tale stau drept marturie deci nimeni si nimic nu-ti poate contesta acest titlu. Eu, cel putin, pot sa marturisesc ca de cand am aparut pe acest forum, m-am simtit binecuvantata de dragostea ta care s-a revarsat peste mine ori de cate ori ai avut ocazia....

Fii serios si realist, fratioare...

Ultima modificare de irlanda (20/10/11 12:21)


20/10/11 12:16

   
FiicaDeRege
membru

Locatie: ascunsa in Dumnezeu
Inregistat: 03/11/08

ultimul mohican a scris:

love it's in the air.

corectie: Love is in the air.


_______________________________________
Inima mea este Templul Lui.

20/10/11 15:58

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
stam in drum de-o saiba cand e dragoste mare? :d

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

20/10/11 21:22

   
irlanda
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 14/03/08

ambasador a scris:


Irlanda o intrebare pentru tine: De ce faci atac la persoana mea? Abtinete.

Ca asa vreau eu si n-am chef sa ma abtin. Reciteste-ti posturile si-o sa vezi ca si tu faci atac la persoana mea. Si daca te simti atacat, semnalizeaza mesajul atacator, si nu te mai vaicari.

ambasador a scris:


Stiu ca e greu, te simti frustrata, deja in comentariile tale te contrazici dar cand ramai fara argumente nu ataca persoane.

Nu poti sa demonstrezi contrazicerea din mesajele mele, pentru ca nu exista. Tu faci atac la persoana(ca cel de mai sus) crezand astfel ca adaugi vreo farama de credibilitate bazaconiilor pe care le sustii. Bazaconiile care  ma indigneaza, nu ma frustreaza.

ambasador a scris:


Si cam tot ce se discuta acum, s-a discutat cateva pagini in urma, oare are rost tot o repetare?

Da cin' te pune sa repeti ceva? Sau cin' te pune sa citesti? Daca n-ai chef, baga nasu-n turnu' de veghere si nu te mai lamenta.

Ultima modificare de irlanda (20/10/11 22:45)


20/10/11 22:44

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10

+Archangel+ a scris:


Dupa Biblie se pare ca si limba romana iti joaca feste.


Despre Biblie nu comentez, dar limba romana, da, ii joaca multe feste.


_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

21/10/11 13:07

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

OLD TRAIAN a scris:


Dupoa teoria ta, daca Tatal si Fiul sunt o singura persoana, inseamna ca si crestinii sunt tot o singura persoana care se arata diferit; cam asa ar veni.
Ba, mai mult decat atat, nu exista oameni defel, ci este o alta aratare a lui Dumnezeu. Aici ajungi cu teoria ta.


edi.theraven a scris:


"O alta aratare". Si tu ai aprobat. Asa ca.....te rog. Behave.

Daca ai vrut sa ma contrezi trebuia sa stigi asa: "SI TU AI APROBAT" ~x(

Cum sa aprob? :rolleyes:
M-am asigurat ca am inteles bine unde vrea sa ajunga si ce vrea de fapt sa spuna.

Ultima modificare de OLD TRAIAN (04/11/11 19:33)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

04/11/11 19:31

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Ma refeream ca el a aprobat, nu tu :D

04/11/11 19:32

Site web  
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Aha; si se pare ca ajunge departe tipul, sau nici nu stie unde va ajunge ci este in deriva.

_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

04/11/11 19:34

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Oricum, ai inteles acum nu ?:D Nu vreau sa ramana neintelegeri.

04/11/11 19:43

Site web  
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Chiar daca raman neintelegeri, tot nu ne certam. Mai bine ne batem. :))

_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

04/11/11 19:45

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Nu ne certam noi :D Dar, totusi :D As prefera sa evit, eu sunt pacifist convins :D

04/11/11 19:50

Site web  
zacariah
membru

Locatie: Cluj Romania
Inregistat: 07/10/11
Ferice de cei împăciuitori, căci ei vor fi chemaţi fii ai lui Dumnezeu! - Matei 5:9

05/11/11 08:12

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06

OLD TRAIAN a scris:

Aha; si se pare ca ajunge departe tipul, sau nici nu stie unde va ajunge ci este in deriva.

Nu cred ca este in deriva. Este programat destul de bine. Mai degraba este foarte versat si merge pe tehnica pasilor marunti sau nu mai are rabdare si mai scapa cate un porumbel din cand in cand.


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

05/11/11 08:51

   
zacariah
membru

Locatie: Cluj Romania
Inregistat: 07/10/11

+Archangel+ a scris:


OLD TRAIAN a scris:

Aha; si se pare ca ajunge departe tipul, sau nici nu stie unde va ajunge ci este in deriva.

Nu cred ca este in deriva. Este programat destul de bine. Mai degraba este foarte versat si merge pe tehnica pasilor marunti sau nu mai are rabdare si mai scapa cate un porumbel din cand in cand.


Porumbelul pacii!Eu nu fac prozelitism,doar expun Adevarul ,cui este dat sa inteleaga va intelege.Eu sunt prieten si cu fratii mei vitregi .


05/11/11 17:39

   
FiicaDeRege
membru

Locatie: ascunsa in Dumnezeu
Inregistat: 03/11/08

OLD TRAIAN a scris:

Chiar daca raman neintelegeri, tot nu ne certam. Mai bine ne batem. :))

Nenea Old, credeai cumva ca pe aici citesc numai baieti de iti poti permite o astfel de exprimare? :D


_______________________________________
Inima mea este Templul Lui.

06/11/11 22:47

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Cu fetele nu ma bat. Sunt cuminte. ;) :D :D

Ultima modificare de OLD TRAIAN (09/11/11 19:55)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

09/11/11 19:54

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

OLD TRAIAN a scris:

Ce diferenta este intre acest post al tau si cel precedent?

Iti spun eu: in primul dintre ele, cand ai dat copy/paste nu ai selectat tot, si asta fara sa-ti dai seama, pentru ca la primul ai dat o referinta din isaia, si ai zis: "in aceste 3 locuri"

Stii ca o astfel de greseala la lucrarile de la scoala este un indiciu ca copilul este varza, ca a copiat de la altul si ca nu stie nici macar sa copieze? :D :D

O sa-ti subliniez eu in mod diferit ca sa vezi ce ai dat in ambele posturi si ce ai dat doar in unul; il las asa ca sa se vada cum faci, dar asa nu o sa ti se mai permita mult sa umpli pagininile forumului cu balast.

cam greu sa tina minte tot ce copiaza prin "n" locuri.

eu ma uit ce e scris fara diacritice ( cuvintele lui spontane ) si cu diacritice ( mesajele copiate si trantite pe forum pt noi ) .


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

11/12/11 20:17

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

april a scris:

...eu ma uit ce e scris fara diacritice ( cuvintele lui spontane ) si cu diacritice ( mesajele copiate si trantite pe forum pt noi ) .

Ha!
Pana acuma nu am observat!
Pai, ma intreb : in cazul acesta el citeste ce srie? Sau e destul ca a scris "apostolul" care-i pacaleste.


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

13/12/11 00:07

   
daniel
membru

Locatie: cluj
Inregistat: 01/03/08
Eu de cat sa citesc aberatiile alea mai bine stau :D

ps: moderatorii sunt capabili, se descurca, isi fac treaba...deci nu-mi fac griji :D

Ultima modificare de daniel (13/12/11 00:47)


_______________________________________
Ţinta poruncii este dragostea, care vine dintr-o inimă curată, dintr-un cuget bun, şi dintr-o credinţă neprefăcută.   1Timotei 1:5

13/12/11 00:17

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

daniel a scris:

Eu de cat sa citesc aberatiile alea mai bine stau :D

Eu tot citesc, tot astept  sa fi aflat si el ceva; deocamdata se pare ca e blocat pe...replay.


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

13/12/11 06:49

   
daniel
membru

Locatie: cluj
Inregistat: 01/03/08
Ma indoiesc ca se schimba. Si de ce s-ar schimba ? si asa se contrazice iar daca trebuie sa-si puna mintea la contributie ca sa se explice pe langa greselile "boss-ului" o sa faca altele "persoanale". 

april a scris:

3. ti-am mai scris, daca vei continua cu copierea unor mesaje in loc sa dialoghezi cu cei care discuta cu tine, ori ti le voi sterge ori te voi "sterge" pe tine. asta e un forum de discutii, nu blogul tau.
ar fi o alegere buna :D

_______________________________________
Ţinta poruncii este dragostea, care vine dintr-o inimă curată, dintr-un cuget bun, şi dintr-o credinţă neprefăcută.   1Timotei 1:5

21/12/11 18:51

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

mohicanul a scris:

april nici n-am urmarit subiectul sa vad cine are dreptate. dar am vazut ca ai inchis si "intrebati un ateu" . daca un user comenteaza pe langa subiect, normal ie sa-i stergi postarile, sau daca discutia prezinta interes sa deschizi (tu ca admin) un nou thred, unde sa copiezi postarile relevante. parerea mea.


Pai, daca exista un interes se poate redeschide bre. Numai ca nu prea sunt oameni interesati sa-l intrebe pe ateul ala(nu stiu care o fi). Poate n-au incredere in el si de asta nu-l intreaba. :D :D


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

16/05/13 19:30

   
irlanda
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 14/03/08
Asta pentru ca un ateu nu-si poate raspunde nici el singur la propriile intrebari si dileme...

16/05/13 19:33

   
Delmoniko
Exclus

Locatie: Hell's Kitchen
Inregistat: 16/05/07
Zau?
As avea eu o intrebare chiar si pentru un ateu. Pe astia ii apreciez.


_______________________________________
Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!

16/05/13 19:42

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Daca cumva te consideri ateu, se pare ca monologul e solutia.

_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

16/05/13 22:45

   
Pagini: 1 ... 21 22 23 24 25 26    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net