TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Discutii diverse/Hi5 Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5
Eagle 006
membru

Locatie: Timisoara, Romania
Inregistat: 19/09/07
april...ai dreptate,de multe ori aparentele inseala...de multe ori,dar nu totdeauna!!! ;)

_______________________________________
Fii un gladiator al cerului in aceasta lume!!!  ;)

20/09/07 23:43

   
Corina
membru

Locatie: Cluj-Napoca/Romania
Inregistat: 02/04/05
Cred ca asa este Hi5 cum este cu fiecare alt domeniu...devine rau atunci cand il folosim in sens negativ. Eu nu prea am treaba cu nimeni de pe acolo,am acceptat pe cineva la un moment dat si asa mi'am  deschis cont si apoi am mai intrat odata asa de curiozitate si mi'am descoperit acolo o gramada de prieteni care sunt plecati in departari si am putut sa le vad familiile...copiii, si m'am bucurat f. mult in acest sens e f. pozitiv pot sa spun eu, insa binenteles ca nu ma refer de abuzuri de imagini despre care vorbesc cei care s'au lovit doar de astfel de lucruri...mie imi place Hi5 te caracterizeza, te defineste si pot sa spun multe lucruri despre un om vazand doar informatiile si culorile de pe Hi5.si am fost f. impresionata de paginile unor tineri, adevarul e ca nu fac abuz de Hi5 si sincer eu vad ceva pozitiv in Hi5!

Ultima modificare de Corina (22/09/07 12:14)


_______________________________________
sug pula

22/09/07 12:13

   
Sarah
membru

Locatie: Michigan
Inregistat: 08/03/07
sincer,mi se pare si o pierdere de timp,insa in acelasi timp m-a ajutat sa reiau legatura cu vechii prieteni,acum imprastiati prin intreaga lume.Fiecare dupa incredintare.Daca simti ca pierzi timpul,fa altceva util. ;)

_______________________________________
Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

26/09/07 05:48

   
Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
Nu cred ca ar trebui sa ne intereseze pe noi hi5

_______________________________________
By grace - Daughter of the most high King

26/09/07 13:00

   
white_bird
membru

Locatie: IT
Inregistat: 20/07/07
La inceput eram entuziast de hi5, dar acum constatez ca este o pierdere  de timp... Mi se pare  fals. Cand intru trebuie tot timpul sa accept noi prieteni, persoane pe care nu le-am vazut sau auzit niciodata (sunt unii care au sute si sute de "prieteni" pe hi5). Este adevarat ca astfel am reintanlit cunostinte vechi si ma bucur, dar nu cred ca prietenia trebuie sa fie asa. Si am notat si eu componenta narcisista... Daca nu ar fi niste prieteni care il folosesc, cred ca as renunta... In fine, este si asta un mijloc de exprimare si timpul il pierde cine vrea.

09/10/07 21:43

   
benny
membru

Locatie: Cluj-Napoca
Inregistat: 27/05/07
I fully agree with you, white_bird ;)

_______________________________________
"Nu-mi daţi sfaturi. Ştiu să greşesc şi singur!" [Immanuel Kant]

09/10/07 22:22

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
_benny_ boy ,scrie te rog in romaneste ,ma oftica ;)

Asa ,am descoperit ca hi5-ul e interesant in contextu in care gasesti oameni de pe un forum care au ca prieteni oameni de pe alte forumuri ,e chiar tare ,mai ales cand nu stau in romania :) Si e util cand vrei sa mai vezi cum e persoana in realitate ,cum arata etc ,nu numai ce posteaza pe forumuri crestine ,unde ne ascundem sub o semnatura cu un verset din Biblie si un user din ala de poca .Adica am vazut niste fete de pe forumul asta care nu aratau poca de nici un fel ,niste decolteuri si niste ipostaze ... iar pe forum erau sfintisoare :D
Nu atac pe nimeni ,ca nu ma mai poticnesc in infatisarea nimanui ,dar totusi ,putina decenta ,ca mai cata si se confunda cu alte tipe nu tocmai respectabile :) si ma opresc aici ,ca dupaia ma cenzurati :D

ps: ce chestie faina :de la white-bird am ajuns la profilul lui april ,cel neoficial cred :)

Ultima modificare de RainSong (11/10/07 19:38)


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

11/10/07 19:28

   
dodo86
membru

Inregistat: 14/02/07
Off-topic.

RainSong a scris:

Adica am vazut niste fete de pe forumul asta care nu aratau poca de nici un fel ,niste decolteuri si niste ipostaze ... iar pe forum erau sfintisoare :D

Si noua nu ne zici (arati) nimic :D ?

Ultima modificare de dodo86 (11/10/07 20:37)


_______________________________________
Dumnezeu nu exista. Dumnezeu este!
Paul Tillich

11/10/07 20:36

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

RainSong a scris:

ps: ce chestie faina :de la white-bird am ajuns la profilul lui april ,cel neoficial cred :)

Unde ai ajuns ??


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

11/10/07 21:35

   
lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Mda, si eu am cam vazut ce-a vazut rainsong...

_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

11/10/07 22:17

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
eh dodo ,eu m-am chinuit sa ajung la ele ,cauta si tu :D

April ,stai linistita ,nu am vazut profilul tau in care ai si poze cu tine (banuiesc ca ai si un profil din ala) ,ci numai cel pe care ai ca poza o felicitare ,parca :) Aveai la prieteni alti useri de pe tc ,deci tu trebe sa fii fost ;)   
Apropo ,white_bird vad ca nu mai are id-ul de ym vizibil ,sper ca nu din cauza ca l-am luat eu si apoi am cautat pe hi5 :|  Si lara ,sunt curioasa tu cum ai facut rost de ele :D


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

13/10/07 18:27

   
lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Poate ca in acelasi mod ca si tine ;) - vb pe mess daca vrei :)

_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

13/10/07 21:12

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Nu am alt profil in afara de ala si nu pricepusem cum de ai ajuns de la white_bird la mine, ca nu cred ca-l am la prieteni. Sau il am :P ?

Si inca o precizare : nu toti care sunt acolo imi sunt prieteni.


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

13/10/07 21:28

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
:))))eu habar nu am despre ce vorbiti:)))hihihhi

_______________________________________
never regret something that once made you smile...

13/10/07 22:11

   
dodo86
membru

Inregistat: 14/02/07

RainSong a scris:

eh dodo ,eu m-am chinuit sa ajung la ele ,cauta si tu :D

Aha... deci asa functioneaza surioara... Deci pana la urma "frate ca frate da branzai pe bani". Nu esti coruptibila :D ?

RainSong a scris:

white_bird vad ca nu mai are id-ul de ym vizibil ,sper ca nu din cauza ca l-am luat eu si apoi am cautat pe hi5

Aaaaa... deci asa se face :D ! Da eu tot nu reusesc

april a scris:

Si inca o precizare : nu toti care sunt acolo imi sunt prieteni.

Eu da :D


_______________________________________
Dumnezeu nu exista. Dumnezeu este!
Paul Tillich

14/10/07 03:01

   
lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Dodo, se pare ca ti-a placut tare mult la concertul hillsong ( asa se vedea din pozele tale de pe hi5 ) ; ))

Ultima modificare de lara (06/11/07 19:34)


_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

06/11/07 19:33

   
tamarta
membru

Locatie: Cluj :D
Inregistat: 22/11/06
mama...conspiratie in masa aici..cred ca asa au ajuns multi si pe hi5 la mine...si ma dadeam cu capul de pereti si nu stiam cum au reusit...la asta nu m-am gandit :D

_______________________________________
"Nu varsta aduce intelepciunea, nu batranetea te face in stare sa judeci. Iata de ce zic: Ascultati-ma! Imi voi spune si eu parerea"  Iov32:9, 10

06/11/07 20:02

   
lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Si pe tine te-am vazut pe hi 5 :P . De ce e conspiratie?

_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

07/11/07 15:28

   
tamarta
membru

Locatie: Cluj :D
Inregistat: 22/11/06
pentru ca eu nu am vazut pe nimeni...doar pe cei cu care vorbesc pe mess :(
[m-ati  facut curioasa... incep sa o fac pe detectivul :D ]


_______________________________________
"Nu varsta aduce intelepciunea, nu batranetea te face in stare sa judeci. Iata de ce zic: Ascultati-ma! Imi voi spune si eu parerea"  Iov32:9, 10

07/11/07 15:49

   
Sarah
membru

Locatie: Michigan
Inregistat: 08/03/07
da-i drumul,ca-i simplu ;)
dodo86,toti care-i ai in lista iti sunt prieteni ??? multi cunoscuti de-ai mei sunt pe-acolo :D ,si prieteni printe ei,da numa cativa(cateva):P


_______________________________________
Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

07/11/07 18:49

   
black-panther
membru

Locatie: pe Terra
Inregistat: 18/10/05
mi-am sters contul de vreo doua ori, iar ultima data am zis ca nu mai face nici efortul de a-l sterge asa ca a ramas iar acum,
tocmai pentru a da un raspuns mai documnetat am intrat putin (si am dat accept la vreo 20) si m-am pierdut prin arborele de prietenii de pe acolo mai bine de vreo 1h -> DA hi5 necesita timp pe care sincer nu stiu in ce-l investesti
nu ma caracterizeaza o astfel de socializare


_______________________________________
Daca nu lupti sa-ti implinesti visul,... ai visat degeaba!

19/11/07 00:17

Site web  
pushtiu
membru

Inregistat: 23/09/06
eo personale folosesc hi5 ul ca un loc de stocare pt poze care imi plac mie personal si nu vreua le pierd(imi moare calcu destul de f des:D;)) )
am si scris asta pe undeva pe'acol:-??...cred k la about me.am dezactvat comment urile pt k ma enerveaza x( "vai nuj ce pupu la tine"etc.
so, este destul de util, cel putin pt mn:D


10/01/08 19:00

   
bornagain
membru

Locatie: Oradea
Inregistat: 03/05/07

pushtiu a scris:

eo personale folosesc hi5 ul ca un loc de stocare pt poze care imi plac mie personal si nu vreua le pierd(imi moare calcu destul de f des:D;)) )
am si scris asta pe undeva pe'acol:-??...cred k la about me.am dezactvat comment urile pt k ma enerveaza x( "vai nuj ce pupu la tine"etc.
so, este destul de util, cel putin pt mn:D

ai putea sa de " stochezi" pe un cd ori dvd, ori mai multe.. si nu ar mai fi nevoie de hi5 :).
cat despre mine, eu am avut 2 conturi de hi5, cam 13 luni, dar le-am sters pe ambele de vreo 2 luni pentru ca pierdeam mult timp navigand acolo, lasand un comentariu, mai uitandu-ma la o poza, mai un update fain.. sa fiu sincer, nu e nevoie de astfel de siteuri pe care le numesc " site-uri de matrimoniale ( fara a insinua ceva ) hi5-ul, myspace-ul, 360 grade yahoo, mirc, etc.. chiar si messenger in multe situatii ( desi pe ultimul il folosesc si eu ) , 1. ptr. ca e adevarat ca am cunoscut persoane valoroase pe hi5, dar nu mai mult de 5 sa spunem, si daca ma gandesc eu bine, am stat sute de ore navigand pe acel site doar ca sa cunosc 5 persoane cu care ma intalnesc mai rar decat odata pe an? hm... cred ca e o investitie defectuoasa a timpului, apoi 2. exista si alte moduri in care poti cunoaste oameni, tineri , daca asta iti doresti... conferinte, tabere, etc, nu doar sa arunci momeala ( in cazul de fata poza ) si sa astepti apoi prada ( coment, five, ori mai stiu eu ce.. ). pot spune ca nu cunosc o singura persoana ce-o aveam un lista de friends pe hi5 ( si cu care sa fi vorbit macar odata ) si care sa fi fost la fel ca in realitate... acolo toti aveau o alta personalitate.. ori erau "prea punkeri" ori " prea emo" ori mai stiu ei cum.... si atunci, sa nu fim asa " jalnici" sa ajungem sa inlocuim viata noastra reala cu cea virtuala, sa ne ascundem in spatele monitoarelor si sa ne dam cineva ce nu suntem. ptr. ca stii, nu vreau sa spun ca asa e 100%, dar din ce am vazut eu, peste 85% din fostii mei "prieteni virtuali" ajunsesera sa sufere daca nu le lasai un comentariu, dar in rest nu ar fi vrut sa vorbeasca 2 min. cu tine, ori stateau cu orele pe net, navigand pe hi5 in loc sa-si traieasca tineretea, copilaria.. sa faca ce Domnul vrea.
dai un click, si inca unul, ajungi sa vezi anumite poze si in mod inevitabil se strarnesc anumite ganduri, care produc la pofte, gunoaie ce Lui nu-i fac deloc cinste..
pana la urma e decizia ta ce vei face, daca vei mai continua cu hi5 -ul ori nu, dar daca ai fi sincer cu tine ai stii clar daca este ori nu placut DOmnului acest site. GBu

Ultima modificare de razvy16_bornagain (13/01/08 13:59)


_______________________________________
"God is most glorified in us when we are most satisfied in Him" John Piper

13/01/08 13:59

   
SwingAndSway
membru

Locatie: Timisoara, Romania
Inregistat: 13/01/08
sunt de acord cu razvy. . . doar ca messengerul chiar nu mi se pare ce tu ai zis ca e. :) adica in messenger tu decizi pe cine bagi in lista si pe cine stergi. acolo chiar ai putea sa ai doar prietenii si sa mai dau un mass cand ai nevoie de ceva, sa mai discuti cu prietenii care nu sunt in oras ( la mine in messenger in lista de familie am 38 de membri- si toti sunt familie:) si majoritatea nu mai sunt in orasul meu ). depinde oricum de fiecare.

_______________________________________
Strive not to be a success, but rather to be of value.

13/01/08 14:53

   
bornagain
membru

Locatie: Oradea
Inregistat: 03/05/07

SwingAndSway a scris:

sunt de acord cu razvy. . . doar ca messengerul chiar nu mi se pare ce tu ai zis ca e. :) adica in messenger tu decizi pe cine bagi in lista si pe cine stergi. acolo chiar ai putea sa ai doar prietenii si sa mai dau un mass cand ai nevoie de ceva, sa mai discuti cu prietenii care nu sunt in oras ( la mine in messenger in lista de familie am 38 de membri- si toti sunt familie:) si majoritatea nu mai sunt in orasul meu ). depinde oricum de fiecare.

ma refeream atunci cand messengerul devine ceva mai mult decat un mijloc de comunicare si petreci ore in sir "stand pe mess", in scopuri care nu sunt bune.. in rest, nu sunt impotriva :)


_______________________________________
"God is most glorified in us when we are most satisfied in Him" John Piper

13/01/08 15:11

   
Pagini:  1 2 3 4 5    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net