TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Cum spui unei persoane ca nu vrei sa fii cu ea ? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08

jezzy a scris:

Nu prea e chestie de "watch and learn", ca am uitat sa mentionez ca tipul a studiat psihologie/psihiatrie :D

Psihologia presupune determinarea motivatiilor care stau in spatele actiunilor. Ce e asa greu sa stai si sa obervi? Sunt anumite lucruri pe care trebuie sa le stii, dar nu trebuie sa faci o facultate ca sa poti sa empatizezi cu oamenii.

edi.theraven a scris:

Experienta proprie : NU (sunt tipe cu care te intelegi foarte usor din 3 cuvinte si cu care iti e de ajuns sa stai si sa le stii langa tine si cu care te intelegi doar din priviri. Altele cu care nu te intelegi in nici un fel) . Si era vorba de implicarea celuilalt, nu de capacitatile baiatului de orator.

Ai fi surprins sa vezi cat de putin trebuie sa vorbesti ca sa ii captezi atentia.

Ultima modificare de shoricel (08/09/11 17:50)


_______________________________________
A passion lifestyle.

08/09/11 17:48

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
asta spuneam si eu. trebuie doar sa simti si sa empatizezi cu tipul, la fel cum face el cu tine. nu sunt surprins, stiu, cunosc :D

le : cred ca esti prea idealist sa crezi ca toate tipele sunt la fel.

Ultima modificare de edi.theraven (08/09/11 17:58)


08/09/11 17:55

Site web  
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Haha. E vorba de captat atentia. Nu am zis ca toate fetele sunt la fel. Daca lumea ar fi atat de simpla... :P Mi s-a spus acum ceva vreme ca-s idealist. Am trecut de faza aia.

_______________________________________
A passion lifestyle.

08/09/11 18:03

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Pai si'atunci de unde ideea ca tutoror tipelor le pot capta atentia prin gesturi si empatie si ca te poti intelege cu toate asa? Eu fix asta spuneam, ca nu cu toate merge asa si ca poti empatiza mai greu cu unele, decat cu altele, care multe chestii merg frumos, ca unse.

le : eu nu mai am nimic de adaugat. Raman la ideea mea ca poti empatiza foarte usor cu anumite persoane si poti comunica foarte usor prin gesturi si fapte, la fel ca prin cuvinte si poti prinde raspunsul si te poti face inteles foarte usor si le poti intelege si asculta cu usurinta si te simti foarte bine in prezenta lor fara prea multe cuvinte si gesturile si prezenta persoanei respective si a ta, acolo, este de ajuns, dar exista si persoane cu care nu poti creea o legatura.

Ultima modificare de edi.theraven (08/09/11 18:15)


08/09/11 18:06

Site web  
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08

edi.theraven a scris:

Pai si'atunci de unde ideea ca tutoror tipelor le pot capta atentia prin gesturi si empatie si ca te poti intelege cu toate asa?

Tu iei mot-a-mot ce iti zic eu. Asta e un pas de plecare. Ai impresia ca eu aici iti dau reteta magica pentru cum sa te intelegi bine cu toate fetele? Ti-am zis doar o modalitate prin care ai putea sa incepi sa intelegi cealalta persoana, punct.


edi.theraven a scris:

le : eu nu mai am nimic de adaugat. Raman la ideea mea ca poti empatiza foarte usor cu anumite persoane si poti comunica foarte usor prin gesturi si fapte, la fel ca prin cuvinte si poti prinde raspunsul si te poti face inteles foarte usor si le poti intelege si asculta cu usurinta si te simti foarte bine in prezenta lor fara prea multe cuvinte si gesturile si prezenta persoanei respective si a ta, acolo, este de ajuns, dar exista si persoane cu care nu poti creea o legatura.

De acord.


_______________________________________
A passion lifestyle.

08/09/11 18:25

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08

shoricel a scris:

Tu iei mot-a-mot ce iti zic eu. Asta e un pas de plecare. Ai impresia ca eu aici iti dau reteta magica pentru cum sa te intelegi bine cu toate fetele? Ti-am zis doar o modalitate prin care ai putea sa incepi sa intelegi cealalta persoana, punct.


Stiu. Ti'am raspuns in postul pe care l'ai pus la quote.


08/09/11 18:32

Site web  
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Cu toate ca s-au sterg multe din mesajele de la inceput, discutia trebuia sa fie despre "Cum spui unei persoane ca nu vrei sa fii cu ea ?" punct

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

08/09/11 20:05

   
Pagini: 1 ... 3 4 5 6    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net