TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Indragostire virtuala Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 6 7 8 9
livu2day
membru

Locatie: Dublin, Ireland
Inregistat: 06/11/08
Din punctul meu de vedere, te poti pierde in dragostea reala la fel ca cel virtuala.

Nu exista diferinta, poate fi "dragoste virtuala"... care e adevarata. Asta daca ai deschisi ochii. Ochii deschisi in ce fel sau mod? Adica sa nu exagerezi si sa sari pe niste iluzi care nu sunt.
Dragostea adevarata nu cred ca poate fi limitata, insa nu trebuie sa avem concluzi de astfel. Daca Domnul randuieste sa fie dragoste adevarata fie ca incepe virtual sau oricum.... Dragostea adevarata nu minte, nu te duce in pierzeri. E curata si blanda.

Diferinta intre dragostea adevarata si una falsa e; dragostea adevarata iubesti pe persoana aceea pentru raul care il are, poti sa il accepti.
Insa aceea falsa e sa ai concepti false ca el e asa si asa, cand totul e goana dupa vant si iluzii.


_______________________________________
Proverbele 18:2 Nebunului nu-i este de învăţătură, ci vrea să arate ce ştie el.
http://iaebetel.blogspot.com/

02/03/09 14:56

   
UnderZero
membru

Locatie: n-are conteaza...
Inregistat: 19/04/08
Mersi pentru completari :).

02/03/09 15:06

   
livu2day
membru

Locatie: Dublin, Ireland
Inregistat: 06/11/08
Am crezut ca a fost inteles din ce am zis prima data :D
O sa recitesc mai mult, sa vad cat de clar e :)


_______________________________________
Proverbele 18:2 Nebunului nu-i este de învăţătură, ci vrea să arate ce ştie el.
http://iaebetel.blogspot.com/

02/03/09 15:10

   
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Problema e ca in lumea virtuala nu poti verifica in ce masura vorbele "bat" cu faptele. Pentru a cunoaste o persoana nu e suficient sa-i cunosti principiile de viata, ci e necesar si sa vezi modul in care le aplica.

Ultima modificare de MRU (02/03/09 15:15)


_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

02/03/09 15:14

   
livu2day
membru

Locatie: Dublin, Ireland
Inregistat: 06/11/08
Te poti pierde in viata reala sa zicem la fel ca ceea virtuala, cand te pierzi nu exista diferinta. Oriunde te poti pierde ;)

In viata reala te poti pierde prin un simplu, sa uita in ochii tau... iti zice ceva incet si frumos... tot feluri de chestii de manipulare. La fel in in virtuala te poti pierde in pozele frumoase si editate.... tot feluri de chestii.

De virtualitate.... de vorbile acelea vezi daca sunt cu fapte. In mai multe moduri ci mai degraba cercetezi cum a zis, de ce a zis, cand a zis, care a zis si etc. Cercetezi cu ochii deschisi, la fel poti sa cercetezi in viata reala.....
Sunt destuli de buni actori in viata reala si in viata virtuala. :)

Ultima modificare de livu2day (02/03/09 17:27)


_______________________________________
Proverbele 18:2 Nebunului nu-i este de învăţătură, ci vrea să arate ce ştie el.
http://iaebetel.blogspot.com/

02/03/09 15:21

   
lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Imi place ce ai scris Liviu. Mare adevar ai scris in ultimele 3 mesaje!

_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

02/03/09 17:22

   
cami
membru

Locatie: here and there :)
Inregistat: 17/07/07
de sters

Ultima modificare de cami (11/06/09 17:23)


_______________________________________
"If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world." - C. S. Lewis

06/03/09 12:04

   
lorre
membru

Locatie: langa ape.
Inregistat: 07/10/06
sunt de acord cu soft_wind.Nici eu nu cred ca m-as putea indragosti virtual.nici nu vreau.

24/03/09 20:38

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07

lorre a scris:

nici nu vreau.

eh si tu crezi ca aceia ce s-au indragostit ,au tinut mortis sa se indragosteasca ?pur si simplu s-a intamplat.


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

24/03/09 20:41

   
mototey
membru

Locatie: Mutat: Suceava - România
Inregistat: 11/12/06
ai dreptate fluflu... iar eu unul sper sa continue asa cum a continuat in cazul tamarei si lui benny... :)

_______________________________________
Omul de care se foloseste Dumnezeu

24/03/09 21:25

Site web  
tamarta
membru

Locatie: Cluj :D
Inregistat: 22/11/06

mototey a scris:

iar eu unul sper sa continue asa cum a continuat in cazul tamarei si lui benny... :)

ma bucur ca suntem un exemplu pozitiv :)
atunci cand intalnesti persoana potrivita se merita cu adevarat sa investesti in acea relatie, indiferent daca e la distanta sau nu, daca primele discutii au fost pe mess sau fata in fata. astea sunt detalii care la urma prea putin mai conteaza, dar totusi, ele fac diferenta daca stii cum sa profiti de fiecare moment ;)


_______________________________________
"Nu varsta aduce intelepciunea, nu batranetea te face in stare sa judeci. Iata de ce zic: Ascultati-ma! Imi voi spune si eu parerea"  Iov32:9, 10

24/03/09 21:28

   
FiicaDeRege
membru

Locatie: ascunsa in Dumnezeu
Inregistat: 03/11/08
Eu cred ca te poti indragosti virtual. Pentru fete e relativ usor: vii acasa, te pui in fata calculatorului si spui cuiva toate problemele, necazurile, frustrarile tale. Incet-incet iti dai seama ca atunci cand te-a deranjat ceva abia astepti sa mergi sa spui. (asta in cazul in care te asculta si iti spune vorbe faine) Daca iti lasi inima sa mearga incotro vrea ea, te poti indragosti de un id de mess. (asa cum se mentiona pe la inceput)

_______________________________________
Inima mea este Templul Lui.

02/02/11 01:55

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Sau, efectiv te indragostesti de calculatorul tau, si-i spui vorbe duci, regreti pentru el cand trebuie sa-l inlocuiesti, plangi cand il dai la reciclare, dar te poti si consola ca-l dai pe maini bune. :D

_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

02/02/11 07:47

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
:D :D Vorbesti din proprie experienta?

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

02/02/11 12:37

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

FiicaDeRege a scris:

Eu cred ca te poti indragosti virtual.

fara sa .... cunosti :) ?


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

02/02/11 19:02

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07

emanuel a scris:

Sau, efectiv te indragostesti de calculatorul tau, si-i spui vorbe duci, regreti pentru el cand trebuie sa-l inlocuiesti, plangi cand il dai la reciclare, dar te poti si consola ca-l dai pe maini bune. :D

:D :D


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

02/02/11 19:19

   
FiicaDeRege
membru

Locatie: ascunsa in Dumnezeu
Inregistat: 03/11/08

FiicaDeRege a scris:

Eu cred ca te poti indragosti virtual.


april a scris:

fara sa .... cunosti :) ?

Te poti indragosti de cat te lasa respectiva persoana sa cunosti. ;)


_______________________________________
Inima mea este Templul Lui.

02/02/11 20:49

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Pana la proba contrarie, in cazul in care accepti ca te-ai inselat.

_______________________________________
A passion lifestyle.

02/02/11 21:00

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

FiicaDeRege a scris:

Te poti indragosti de cat te lasa respectiva persoana sa cunosti. ;)

Am intrebat pt ca se bate prea tare moneda pe cunoasterea dinainte ;)


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

02/02/11 22:11

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
Si eu cred ca te poti indragosti virtual de felul de a fi a unei persoane, dar cum spunea si FiicaDeRege, cunosti persoana doar cat te lasa ea sa o cunosti, realitatea poate fi socanta :(

_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


11/03/11 17:28

   
Pagini: 1 ... 6 7 8 9    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net