TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Discutii diverse/Facebook Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
arata-i si cu joculetele cum ie treaba ca d-aia si-a facut cont, stiu eu :)))

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

25/02/12 00:32

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

alex a scris:

1.in ce priveste pozele de pe wall ai acolo un butonas unde selectezi an/luna/zi(vezi in imagine :D )

altceva intrebam :D

alex a scris:

2.daca vrei sa incarci mai multe poze ai si acolo o chestie unde modifici data si mai multe :)

stiu asta, ca am incarcat deja poze, cu data cu tot.

recitind intrebarea imi dau seama ca nu m'am exprimat prea clar. deci... eu am pozele cu dario pe luni (ian, feb, etc), de cand s'a nascut pana acum. intrebam daca este posibil, si cum se face, pt a incarca intreg fisierul lunii ian, de ex.
daca am 10 poze pe luna ian, de ex, le pot incarca pe toate 10 odata, sau pot sa le incarc numa' una cate una?

multumesc alex :)


25/02/12 11:28

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
gata, mi-am schimbat, datorita unor pronleme de securitate internationala, profilul de facebook :D

Ultima modificare de ultimul mohican (25/02/12 21:25)


_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

25/02/12 21:24

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09

feedback a scris:

deci... eu am pozele cu dario pe luni (ian, feb, etc), de cand s'a nascut pana acum. intrebam daca este posibil, si cum se face, pt a incarca intreg fisierul lunii ian, de ex.
daca am 10 poze pe luna ian, de ex, le pot incarca pe toate 10 odata, sau pot sa le incarc numa' una cate una?

pt ca sa nu incarci pozele pe rand e nevoie sa creezi intai un album :)
dai pe Photo acolo langa status/place/life event si acolo creezi album si iti apare exact ca in poza a 2-a din mesajul meu de ieri :)
inainte sa incarci pozele alegi locul unde au fost facute, data, precum si setarile de confidentialitate(cine are voie sa vada pozele alea) :)
sper ca acu ai inteles :D


26/02/12 00:22

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

alex a scris:

pt ca sa nu incarci pozele pe rand e nevoie sa creezi intai un album :)

si in album, tot rand pe rand le incarci, chiar daca vor fi gramada undeva. eu nu vorbesc de gruparea sau negruparea lor o data incarcate pe site, ci vorbeam de incarcarea grupata a lor.

alex a scris:

sper ca acu ai inteles :D

am inteles si pan'acu, numa' ca io altceva intrebam. o lasam cum a cazut :D

multumesc inca o data

Ultima modificare de feedback (26/02/12 12:38)


26/02/12 12:25

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Ai rezolvat, feed? Daca nu, mai zi odata ce ai nevoie sa faci. :)

Ultima modificare de shoricel (26/02/12 12:42)


_______________________________________
A passion lifestyle.

26/02/12 12:33

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
am rezolvat, oarecum. nu chiar cum am vrut, dar poate e mai bine asa, c'altfel umpleam jurnalu' cu poze :D

26/02/12 12:36

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
La intrebarea cu anii n-am inteles ce vrei sa zici.
La cealalta intrebare este simplu: butonul de "add photo/video" care este in dreptul casutei unei postezi tu statusuri pe profilul este de fapt pentru albumul "wall photos" pentru ca ala este de fapt un camp sa iti postezi tu pe wall si nu poti posta mai mult de o poza de-odata. Daca mergi la profilul tau in photos, te uiti la linia unde scrie "Feed > Photos" in capatul ei sunt doua butoane "+ upload photos" si "+ upload videos". Dai click pe "+ upload photos" apoi apesi browse si selectezi cu ctrl si/sau shift pozele pe care le vrei si apoi dai upload sau ce buton de incarcare apare.
Ca o explicatie pe scurt si usor de tinut minte: in dreptul campului care iti posteaza statusuri pe wall scrie add photo (la singular); in sectiunea "Feed > Photos" scrie "upload photos" la plural. E cel mai usor de inteles asa. :D


_______________________________________
A passion lifestyle.

26/02/12 12:42

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

shoricel a scris:

La intrebarea cu anii n-am inteles ce vrei sa zici.

cand ma uit la profilul unui persoane, care are forma de jurnal si care are cont de mai mult timp, la anul 2009 apar lista cu toate lunile anului, la 2010 apar lista cu toate lunile anului, etc

la mine, poate pt ca mi'am facut cont recent, la anul 2009, 2010, nu apare lista cu lunile, si intrebam daca si cum este posibil s'o fac s'apara.

shoricel a scris:

Ca o explicatie pe scurt si usor de tinut minte: in dreptul campului care iti posteaza statusuri pe wall scrie add photo (la singular); in sectiunea "Feed > Photos" scrie "upload photos" la plural. E cel mai usor de inteles asa. :D

in sfarsit a'nteles cineva ce intreb :D  multumesc


26/02/12 12:50

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08

feedback a scris:

cand ma uit la profilul unui persoane, care are forma de jurnal si care are cont de mai mult timp, la anul 2009 apar lista cu toate lunile anului, la 2010 apar lista cu toate lunile anului, etc

Profil sub forma de jurnal = profil timeline? Eu nu folosesc asa ceva, ma enerveaza schimbarile astea majore care se fac.

Cred ca te referi la bara aia verticala care apare in dreapta profilului care incepe cu Now, January, 2011 etc. Tie nu iti apare pentru ca nu ai postat/nu ai avut activitate in acele luni deoarece ti-ai facut cont facebook de curand. Alea apar numai daca au continut in ele.

Edit: acum am inteles mai bine beleaua asta de jurnal. Ca sa iti apara in lunile alea trebuie sa ai continut postat pentru lunile alea, iar tu cand faci upload de poze trebuie sa alegi acele luni. Cred ca ti-a raspuns alex la intrebarea asta.

feedback a scris:

in sfarsit a'nteles cineva ce intreb :D  multumesc

All due respect. :)

Ultima modificare de shoricel (26/02/12 13:10)


_______________________________________
A passion lifestyle.

26/02/12 12:59

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

shoricel a scris:

Cred ca te referi la bara aia verticala care apare in dreapta profilului care incepe cu Now, January, 2011 etc. Tie nu iti apare pentru ca nu ai postat/nu ai avut activitate in acele luni deoarece ti-ai facut cont facebook de curand. Alea apar numai daca au continut in ele.

da, la aia ma refeream.

shoricel a scris:

Dai click pe "+ upload photos" apoi apesi browse si selectezi cu ctrl si/sau shift pozele pe care le vrei si apoi dai upload sau ce buton de incarcare apare.

nu selecteaza mai multe poze :( :(  nici cu ctrl nici cu shift :(


26/02/12 13:01

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
le iei dintr-un folder ceva, intelegi, cand dai acolo la browse, si trebe sa selectezi o poza, intelegi, sectezi mai multe si abia apoi dai open, o sa mearga :)

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

26/02/12 13:05

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
x

Ultima modificare de shoricel (26/02/12 13:10)


_______________________________________
A passion lifestyle.

26/02/12 13:05

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

shoricel a scris:

Edit: acum am inteles mai bine beleaua asta de jurnal. Ca sa iti apara in lunile alea trebuie sa ai continut postat pentru lunile alea, iar tu cand faci upload de poze trebuie sa alegi acele luni. Cred ca ti-a raspuns alex la intrebarea asta.

am inteles ce a spus alex, si facusem deja ce a spus el, insa nu apar.
probabil apar doar la cei care au facut contul de mai mult timp.

shoricel a scris:

All due respect. :)

desigur. era o exclamatie de bucurie, ca primeam raspunsul la ce intrebam. imi cer scuze daca a sunat altfel

ultimul mohican a scris:

le iei dintr-un folder ceva, intelegi, cand dai acolo la browse, si trebe sa selectezi o poza, intelegi, sectezi mai multe si abia apoi dai open, o sa mearga :)

pai asta e problema, ca nu selecteaza mai multe :( si'am ajuns de unde am plecat :D

gata, o las balta. multumesc tuturor pt ajutor :)

Ultima modificare de feedback (26/02/12 13:20)


26/02/12 13:08

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Pentru ca o imagine face cat o mie de cuvinte.






Ultima modificare de shoricel (26/02/12 13:35)


_______________________________________
A passion lifestyle.

26/02/12 13:29

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
alex are facebook in romana, tu in engleza, eu in italiana :D

shoricel, la mine nu se'ntampla nimic daca dau click pe "select photod to upload", de aceea, dau click pe "the basic uploader". si'mi apare asa:



dau "browse" (sfoglia) si'mi apare asa:



loc in care, din folder, pot selecta doar o poza. nu selecteaza mai multe nici cu ctrl nici cu shift :( si pot incarca maxim 5 poze de fiecare data. deci, daca vreau sa incarc 100 de poze, albesc de tot :D

Ultima modificare de feedback (26/02/12 14:07)


26/02/12 14:05

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Asta e o varianta mai manuala. In fiecare camp din ala selecteaza cate o poza. Astfel iti pune mai multe poze. Stiu, e de munca. :D

PS: cred ca trebuie sa iti faci un update la flash. :D

Ultima modificare de shoricel (26/02/12 14:11)


_______________________________________
A passion lifestyle.

26/02/12 14:10

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

shoricel a scris:

PS: cred ca trebuie sa iti faci un update la flash. :D

aia era :D acu' merge. yeesss :D


26/02/12 14:55

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
ura!

Ultima modificare de shoricel (26/02/12 15:35)


_______________________________________
A passion lifestyle.

26/02/12 15:35

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
ca tot suntem pe aci la subiect, shoricel ce nume ai la fb ca nu te am la frends' :D

26/02/12 19:55

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
x

Ultima modificare de shoricel (26/02/12 23:26)


_______________________________________
A passion lifestyle.

26/02/12 22:46

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
acum stie tot forumu' :)

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

26/02/12 23:10

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
april, tu ai facebook? ca nu mai stiu. doar curios. (ma plictisesc)

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

26/02/12 23:19

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
daca te plictisesti, citeste tot subiectul si vei afla ;)

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

26/02/12 23:23

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
nu sunt chiar asa de plictisit sau curios :D

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

26/02/12 23:24

   
Pagini:  1 2 3 4 5    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net