TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Discutii diverse/Romania pozitiva Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
autoritatile nu sunt Romania.

Da' ce sa faca? Sa opreasca viscolul? :D

Ultima modificare de Old (28/01/12 19:24)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

28/01/12 19:23

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Nu. Sa cumpere freze, sa le puna in puncte strategice, sa inchida dinainte drumurile pentru care exista risc de inzapezire. Si eu sunt nimeni in drum. Cu siguranta exista strategii mult mai complexe pentru a se evita pierderile de vieti omenesti.

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

29/01/12 21:04

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06

+Archangel+ a scris:

sa inchida dinainte drumurile pentru care exista risc de inzapezire

Asta mi-a placut.Pai daca omul e - ma scuzati - idiot si pleaca la drum stiind conditiile care sunt, ce vina au autoritatile?Ii exclud pe cei care chiar pleaca pentru ca sunt nevoiti.Dar sunt multi care ies doar la plimbare.


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

30/01/12 10:03

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Pai de-aia exista autoritatile, sa te ajute atunci cand nu te poti ajuta singur. Ca altfel care e ratiunea lor de a exista? Eu daca am un IQ sub medie poate nu ma duce capul sa-mi dau seama ce inseamna cod portocaliu si ma duc repede pe sosea. Treaba cu inchisul drumurilor este practicata des de salvamontisti cu privire la traseele montane. Nu vad de ce nu s-ar aplica si la sosele.

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

30/01/12 10:26

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Cei care nu isi pot da seama ce e ala cod portocaliu, n-ar trebui sa aiba nici permis de conducere, dar ma rog, asta e o alta discutie.
Dar sa inchizi niste trasee montane nu-i totuna cu a inchide sosele.Traseele montane pot sta inchise si luni de zile si nu moare nimeni din asta, dar soseaua nu poti sa o inchizi inainte de a ninge.


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

30/01/12 11:03

   
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08

april a scris:


V-as ruga sa va limitati la lucruri pozitive sau sa incercati sa vedeti si sa accentuati pozitivul din anumite situatii/evenimente etc.

Dupa ce am blamat, ani la randul medicii din Romania, am ajuns la concluzia ca majoritatea sunt mult mai competenti decat omologii lor din strainate. Acum inteleg de ce li se ofera si joburi bine platite in strainatate. [Cand ma gandesc ce medic minunat a avut fi'miu in tara, imi pare rau ca nu i-am dus un pachet de cafea mai mare. :D]


_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

08/05/12 18:03

   
antondan13
membru

Inregistat: 13/01/12

april a scris:

Am descoperit recent un site : http://www.romaniapozitiva.ro/ si mi-a venit ideea sa avem si nou un subiect despre asta.

Nu stiu altii cum sunt, dar eu m-am cam saturat de toate lucrurile negative pe care le aud din Romania ( aud mai multe de acasa decat de aici ) si mi-ar placea sa mai discutam un pic si despre cele pozitive, ca mai exista, culmea culmilor, si de astea :) .

De ex: anul trecut celebra echipa Top Gear a fost in Romania.

Pe 29 mai anul acesta Romania s-a clasat pe locul 3 la Eurovision.

V-as ruga sa va limitati la lucruri pozitive sau sa incercati sa vedeti si sa accentuati pozitivul din anumite situatii/evenimente etc.


E o idee buna :) Am observat si eu ca ne atacam singuri tara cu vorbe si intamplari, ar trebuie sa vorbim mai mult si despre lucrurile bune din Romania. Ai dreptate !


10/05/12 13:53

   
Pagini:  1 2    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net