TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Frustrarile noastre Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 7
m3diator
admin

Locatie: Suceava, Romania
Inregistat: 08/12/04

+Archangel+ a scris:


Avand in vedere numarul tot mai mare de plangeri ale unor useri fata de alti useri si ritmul ingrijorator de crestere al off-topic-urilor (din pacate, si cu aportul meu) am decis sa deschid un nou subiect care sa trateze orice va trece prin cap si orice "balarii" fara riscul de a fi off-topic.

Sa curga frustrarile!!!

[nu uitati si de "Off-ul nostru, vis-a-vis de noi, cei de pe forum" - postati acolo off-urile mai "serioase", legate de forum si de cei de pe forum  - april]


01/11/11 16:07

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Uf! Ce nasol e sa astepti sa intre cineva pe mess si sa astepti degeaba!
[Doamne, ce frustrata sunt, sunt prima persoana care posteaza la acest nou topic.]


_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

01/11/11 20:54

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Mi-e necaz ca am ratat festivitatea de absolvire...[Pfff, ce om intreg la cap rateaza asa ceva?!]
Chestia e ca la vremea aia aveam atatea pe cap, ca nu mi s-a parut cine stie ce branza.Acum imi pare rau... :(


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

02/11/11 16:10

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09

emma_mada a scris:

Uf! Ce nasol e sa astepti sa intre cineva pe mess si sa astepti degeaba!
[Doamne, ce frustrata sunt, sunt prima persoana care posteaza la acest nou topic.]

candva eram ca si tine...acum sunt zile, chiar saptamani cand nu intru pe mess...:p
[daca tot asa de ce nu suni? :D]

si ca sa fiu si eu in tema frustratiilor...ma enerveaza la culme persoanele care au tupeul sa ceara conditii bune pe transportul in comun, dar ei circula tot fara bilet...

Ultima modificare de alex (02/11/11 17:51)


02/11/11 17:49

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10

alex a scris:

candva eram ca si tine...acum sunt zile, chiar saptamani cand nu intru pe mess...:p

Ca mine...cum? :D Nu e vorba ca nu pot sta fara mess, doar ca voiam sa vorbesc cu persoana respectiva.


alex a scris:

[daca tot asa de ce nu suni? :D ]

Nu se putea atunci :p. Dar, oricum, s-a rezolvat. :)

Ca si frustrare: de abia intru si eu pe net si ma ia durerea de cap sau ameteala.

Ultima modificare de emma_mada (03/11/11 10:04)


_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

03/11/11 10:02

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Cata minte sa ai cand, din moment ce ai stabilit cu o tipa sa nu mai vorbiti ever pentru ca pur si simplu nu se poate si dupa ce ai facut mari eforturi sa treci peste, tipa sa iti dea iar add si cand o intrebi "ce e?" sa iti raspunda "imi cer scuze".

Pai asa se face? Cand bagi in seama pe cineva nu o faci aiurea asa ca ar fi de bun simt, mai ales avand in vedere situatia, sa zici ce vrei. Asta e nesimtire. Adica acum sa ma gandesc eu daca a vrut si ce a vrut si dc nu zice? Da, stiu, nu trebuie, dar mereu stau si analizez orice. Pacat ca unii au gura doar ca sa manance seminte.

Ultima modificare de edi.theraven (06/11/11 20:08)


06/11/11 19:58

Site web  
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Ai stabilit impreuna cu tipa respectiva sau doar tu ai hotarat ca nu e bine sa mai vorbiti? Ea stia?
[Sper ca nu ma bag iar ca musca :D.]

p.s.: Si inca ceva: de ce crezi ca iti da add si isi mai cere si scuze? :)

Ultima modificare de emma_mada (06/11/11 23:28)


_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

06/11/11 22:34

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Impreuna, logic ca stia. Asta mi'a fost si scopul, sa stie.:D Isi cere scuze ca m'a deranjat.

Ultima modificare de edi.theraven (07/11/11 05:52)


07/11/11 05:40

Site web  
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
edi, exista varianta sa se mai gandeasca la tine. de genul sa nu fi trecut peste si sa nu te fi uitat. dar dupa o ruptura. ii este mai greu sa vorbeasca cu tine la fel de simplu cum o facea inainte poate. e o varianta de luat in calcul (asta e parerea mea, evident poate fi gresita ca nu stiu eu situatia)

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

07/11/11 09:26

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
exista. dar nu in situatia asta.

07/11/11 16:11

Site web  
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
O alta frustrare de-a mea (vad ca sunt tare frustrata :p): nu inteleg ce o fi atat de greu pentru cineva sa-i spuna deschis unei persoane pentru ce a intrerupt legatura cu ea, in loc sa stea indiferenta la toate incercarile acesteia de a afla motivul distantarii. :(

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

07/11/11 16:40

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
pt ca oamenii sunt prosti in cele mai multe momente. ca sa fiu sincer eu am fost in ambele posturi. nici nu am zis cand a fost cazul, si am inteles mai tarziu ca e deranjant sa nu afli motivul.

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

07/11/11 17:39

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Uneori, e mult mai mult decat deranjant.

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

08/11/11 16:56

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
ieste, dar se mai fac si chestiute de genul asta. in cazul meu a trebuit sa trec prin asa ceva sa inteleg. :)

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

08/11/11 17:10

   
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Si maine iar in drum spre maramu...un drum parca nu se mai termina.

_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

29/12/11 21:49

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Dreptatea se intalneste tot mai rar si tot cei care umbla cu lucruri murdare castiga de multe ori! :( :(

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

23/02/12 21:21

   
Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10
Asta in aparenta emma, realitatea este ca tu pierzi si te consumi acum, dar vei (re)castiga cu varf si indesat. Acum e greu, dar va veni ziua cand vei multumi lui Dumnezeu ca le-a permis unora sa te coboare temporar pentru a te inalta in eternitate. :)

Ultima modificare de Oblio (24/02/12 22:06)


_______________________________________
“Domnul nu se uita la ce se uita omul; omul se uita la ce izbeste ochii, dar Domnul se uita la inima.” 1 Samuel 16:7.

24/02/12 22:06

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Frumos spus, dar parca exista o zicala: "Pana la Dumnezeu te omoara sfintii!"... sau ceva de genul asta.

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

25/02/12 22:27

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Conteaza ce castiga :)

iti dedic : http://biblia.resursecrestine.ro/Psalmii/73


25/02/12 22:39

Site web  
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Multumesc frumos, Edi! Sunt foarte adevarate acele cuvinte, doar ca este foarte greu sa traiesti zilnic cu oameni care fac raul si de multe ori se intampla sa cazi.

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

26/02/12 19:46

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Revin cu frustrari:
1.Tot am auzit in ultimele zile la tv cat se cheltuie pe parlamentari (salariile uriase, decontari de trasport, intretinerea biroului, telefoane etc.) Cum sa nu te apuce nervii, cand vezi cat se aloca acestor "personalitati", care stau degeaba in Parlament, iar oamenilor li se ia si din putinul (umilitor) pe care il au? :x

2.Tot in ultimele zile, am "aterizat" pe otv, unde Dan Diaconescu isi facea atata publicitate cu niste ajutoare pe care le acorda oamenilor. De ce oare nu i-a ajutat inainte de a-si face partidul? Pe de alta parte, nu pot intelege persoanele care se calca in picioare pentru o plasa de alimente. Parca nu am fi oameni... :(

Ultima modificare de emma_mada (29/02/12 20:36)


_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

29/02/12 20:31

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
ema, io nu inteleg de ce te stresezi pt chestii d' astea.. let it be ;)
oricum nu poti schimba cu nimic situatia :) tot ce poti face tu e sa te rogi pt ei :)


29/02/12 20:44

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Stiu ca nu pot schimba situatia, din pacate... Dar ma irita faptul ca, tocmai datorita celor care ne conduc, tot mai multi tineri hotarasc sa plece in strainatate. Iar numarul celor care aleg aceasta solutie va creste din ce in ce mai mult. Pentru ca sansele de a trai cinstit in aceasta tara tind spre 0.

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

29/02/12 20:50

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Aia ti se pare risipa si te apuca nervii? Dar pentru sutele de milioane de euro care se scurg prin tot felul de contracte ce ar trebui sa te apuce?

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

01/03/12 11:31

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

+Archangel+ a scris:

Aia ti se pare risipa si te apuca nervii? Dar pentru sutele de milioane de euro care se scurg prin tot felul de contracte ce ar trebui sa te apuce?


Si daca te apuca nervii ce? Injuri si te-ai racorit? :D

Eu sunt frustrat ca noi credinciosii nu facem mai mult decat sa blamam guvernul, staul, politica si oamenii politici, dar in viata publica, ne...adaptam.


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

01/03/12 11:45

   
Pagini:  1 2 3 4 ... 7    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net