TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Principii crestine, etica, morala/Tigarile electronice Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

pawson a scris:

Irlanda, nu ai observat ironia din cuvintele mele? Am pus problema astfel pt ca să scot din voi ceea ce credeți. A fost un simplu artificiu.

Chiar?
Si ai reusit sa scoti?
Artificialitatea este evidenta. Biblia o numeste prefacatorie. Nu cred ca ai vazut vreodata albine sa se apropie de florile din plastic. Nu trebuie sa te mire ca esti evitat.


pawson a scris:

Old, în noi zac dorințe contradictorii. Pavel spunea că în el sunt 2 legii. Pe de o parte omul de afară ar vrea să fumeze, dar pe de altă parte omul dinlăuntru vrea să învețe ce este bine și ce este rău.

In care noi? Care-s aia care ar vrea sa fumeze?

Ultima modificare de Old (12/01/13 11:12)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

12/01/13 10:54

   
Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10

Old a scris:

Oblio,
stiu ca tu ai abordat la modul general si cred ca-i corect modul cum pui problema. In cazul lui nu cred ca este vorba de depenendenta; eu banui ca este o incercare de a intinde coarda "sa vedem cat tine".

Si eu m-am gandit la varianta asta.

Un fel de a vedea cat de aproape de prapastie se poate merge.

Pai daca-i de acord cu ce-am scris, intelege ca scopul vietii unui crestin dupa ce a fost scos din prapastie este sa se departeze de ea cat poate de mult, nu sa stea pe buza ei. Altfel e ca si cum ar fi prins drag de astfel de "buze" iar asta lar incadra la "adulter". ;) :)

Cam asta am sesizat eu din postarile lui. Poate ma insel. Pentru ca s-ar putea sa ma insel, de asta nu ma grabesc sa elaborez un raspuns, nu pentru ca e un subiect dificil.

E justificata deductia, dar pana la probe hai sa-i acordam prezumtia de nevinovatie. ;)


_______________________________________
“Domnul nu se uita la ce se uita omul; omul se uita la ce izbeste ochii, dar Domnul se uita la inima.” 1 Samuel 16:7.

12/01/13 23:02

   
Pagini:  1 2    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net