TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Ptr fete: ce va deranjeaza la unii baieti? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 30 31 32 33 34
giany
membru

Inregistat: 18/05/07
bine copilu.

Ultima modificare de giany (21/07/10 16:30)

21/07/10 16:27

edi.theraven
membru

Inregistat: 26/10/08
Zicea cineva, tot pe aici : daca vrei sa fi tratat ca un rege, trateaza'ti sotia ca pe o regina.

21/07/10 16:40

Site web  
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
da, pe mine ma deranjeaza baietii care fac off topic :D

(reamintesc titlul topicului: "Ptr fete: ce va deranjeaza la unii baieti?" :) )

21/07/10 17:11

GeoAli
membru

Inregistat: 28/05/09
minciuna ...cel mai mult!!!o urasc!!asta ma deranjeaza la unii baietii sau la majoritatea!!!:D

21/07/10 19:14

Roxana
membru

Inregistat: 14/03/08
Minciuna, trufia, ingamfarea si orgoliul masculin.

28/07/10 16:48

emma_mada
membru

Inregistat: 20/10/10
ceea ce ma deranjeaza la unii baieti, este ca flirteaza, arata o oarecare simpatie pentru anumite fete, prin care le induc impresia ca le plac, cand de fapt e doar o joaca. (bineinteles, nu ma refer la prieteniile pur amicale)

"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

26/10/10 18:09

benny
membru

Inregistat: 27/05/07
si eu eram asa. Dar m-am lecuit, slava Domnului!

26/10/10 22:44

emma_mada
membru

ce ma mai deranjeaza e ca uneori sunt cam grosolani in limbaj:)ups,sper k nu supar pe cineva

"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

26/10/10 23:40

Roxana
membru

emma_mada a scris:

ce ma mai deranjeaza e ca uneori sunt cam grosolani in limbaj:)ups,sper k nu supar pe cineva

Total de acord :)

27/10/10 13:10

heruvim
membru

Inregistat: 27/10/10
Caut o fata spirituala pt casatorie. 0734382362

27/10/10 17:50

FiicaDeRege
membru

Inregistat: 03/11/08
Am intalnit foarte multi baieti care nu spun niciodata:"Imi pare rau! Am gresit. Iarta-ma!"

Un alt lucru care ma deranjeaza teribil este atitudinea unora de superioritate. Zilele astea am auzit 2 tineri vorbind intre ei:"femeia nu o poti ridica la gradul de om. Daca intrebi pe cineva ce vede pe fereastra si pe drum merg un barbat si o femeie, iti spune ca un om si o femeie, deci femeia e mai jos decat omul." Pff..ingrozitor de-a dreptul. Si asta nu e singura faza din partea acestor doua persoane. Eu nu as accepta ca sotul meu sa aiba asemenea idei. Eu cred ca atat femeia, cat si barbatul au aceasi natura: umana. Din punct de vedere al materiei sunt egali, din punct de vedere al rolului sunt diferiti. :)

Ultima modificare de FiicaDeRege (27/10/10 18:41)

27/10/10 18:40

Andreea
membru

Inregistat: 16/08/06

heruvim a scris:

Pe bune ?!? Căsătoria e un contract făcut în funcţie de "vreau să mă însor"- "vreau să mă mărit" ?!? Ţinând cont de faptul că ziua de azi nu a fost prea bună pentru mine, mă opresc doar la întrebările astea retorice.

27/10/10 21:46

copilu
Exclus

Inregistat: 11/05/10
=)))) heruvime, vrei sa o arzi pe casatorie?

pt fiica de rege: adevarul e ca nici eu nu am zis de foarte multe ori in viata: imi pare rau, iarta-ma... si mai stiu si alti baieti de felul asta.. cand un baiat nu zice nimica cand a gresit, dar iti inghite replice taioase la adresa a ceea ce a facut, sa stii ca ii pare rau... :)

Ultima modificare de copilu (27/10/10 22:25)

27/10/10 22:21

emma_mada
membru

de acord cu Andreea.eu zic ca nu te insori cum mergi la jocurile de noroc.scz, dar "anuntul tau publicitar" e banal. inteleg sa spui:"cumpar masina","vand apartament"dar "caut o fata spirituala pt casatorie"...nu stiu cum sa-ti zic...nu ai uitat cumva sa spui cum vrei sa fie:bruneta, blonda,inalta,scunda s.a.?si apoi crezi ca o fata spirituala pur si simplu va pune mana pe telefon si,fara sa stea pe ganduri, din toata inima,va spune DA

27/10/10 22:40

alex
membru

Inregistat: 02/03/09
mai mai, luati omul usor...nu il cunoastem nu stim nici intentiile sau ideile\gandurile lui. A postat si el si imediat ati sarit...

heruvim bun venit pe forum, spor la citit si postat
..poate ne zici mai multe despre tine si ce ai vrut de fapt cu anuntul ala, daca il pot numi asa...

copilu a scris:

heruvime, vrei sa o arzi pe casatorie?

asta nu e limbaj potrivit pt un crestin ;) te rog modifica mesajul :)

FiicadeRege a scris:

Eu cred ca atat femeia, cat si barbatul au aceasi natura: umana. Din punct de vedere al materiei sunt egali, din punct de vedere al rolului sunt diferiti.

de acord :) si app cuvintele "Imi pare rau! Am gresit. Iarta-ma!" se invata :)
..eu le-am invatat si le folosesc :D:D

le

feedback a scris:

da, pe mine ma deranjeaza baietii care fac off topic

am o vaga senzatie ca am fost putin off :D iertareeeeee :D

Ultima modificare de alex (27/10/10 22:59)

27/10/10 22:56

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06

copilu a scris:

cand un baiat nu zice nimica cand a gresit, dar iti inghite replice taioase la adresa a ceea ce a facut, sa stii ca ii pare rau... :)

Sau ii incepe meciul si n-are timp de pierdut cu contrazisul. :D

28/10/10 09:41

Roxana
membru

FiicaDeRege a scris:

Am intalnit foarte multi baieti care nu spun niciodata:"Imi pare rau! Am gresit. Iarta-ma!"

Un alt lucru care ma deranjeaza teribil este atitudinea unora de superioritate. Zilele astea am auzit 2 tineri vorbind intre ei:"femeia nu o poti ridica la gradul de om. Daca intrebi pe cineva ce vede pe fereastra si pe drum merg un barbat si o femeie, iti spune ca un om si o femeie, deci femeia e mai jos decat omul." Pff..ingrozitor de-a dreptul. Si asta nu e singura faza din partea acestor doua persoane. Eu nu as accepta ca sotul meu sa aiba asemenea idei. Eu cred ca atat femeia, cat si barbatul au aceasi natura: umana. Din punct de vedere al materiei sunt egali, din punct de vedere al rolului sunt diferiti. :)

Cum ramane cu .."Barbatul trebuie sa fie dumnezeul femeii?" :D (asta am auzit-o la cineva care citeste Biblia)

Ultima modificare de ROXANA82 (28/10/10 13:48)

28/10/10 13:19

Roxana
membru

heruvim a scris:

...dezvolta "spirituala"

28/10/10 13:43

Andreea
membru

Inregistat: 16/08/06
@ Roxana : Eu cred că prin spirituală , heruvim a vrut să spună o fată care merge destul de des la biserică, care nu pune întrebări şi care citeşte doar pasajul în care scrie "femeile să fie supuse bărbaţilor..". Altfel nu îmi pot explica cum ar avea pretenţia ca o fată spirituală (aşa cum văd eu că ar fi : cu temere de Dumnezeu, cu o viaţă trăită în dependenţă de prezenţa Sa etc. ;) ) să sune la un număr oarecare de telefon.

Nu vreau să îl judec , dar mi se pare un oximoron să cer spiritualitate şi totodată dispoziţie fluturalnică şi poate chiar neserioasă.

Ce fată întreagă la minte şi cu capul pe umeri va suna la un nr de telefon pentru ca să îşi caute bărbat?Mă gândesc...oare chiar aşa o fată e demnă să devină soţie? :rolleyes:

În concluzie : mă deranjează tupeul unor băieţi de a căuta (în modul de mai sus) soţii pe internet.

28/10/10 16:42

emma_mada
membru

sau, alta chestie, poate a fost o simpla joaca, o gluma seaca...dar seaca de tot

28/10/10 23:44

ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10

emma_mada a scris:

ceea ce ma deranjeaza la unii baieti, este ca flirteaza, arata o oarecare simpatie pentru anumite fete, prin care le induc impresia ca le plac, cand de fapt e doar o joaca. (bineinteles, nu ma refer la prieteniile pur amicale)

mda, aici ma regasesc si eu. este drept cu ceva limite dar ma incadrez.

benny a scris:

si eu eram asa, dar m-am lecuit slava Domnului

eu nu m-am lecuit slava Domnului :D

in anumite limite face parte din frumusetea vietii. ar fi culmea sa flirtrez doar cu adevarata viitoare.sau ma rog, nu e pentru mine.

fiica de rege, imi pare rau, biblia spune ca femeile sunt inferioare barbatilor. sau nu?

heruvim a scris:

898989555suna-ma.... :D

Ultima modificare de ultimul mohican (29/10/10 17:29)

29/10/10 17:28

dhannyella
membru

Inregistat: 06/06/09
acuma :))))) :D

Ultima modificare de dhannyella (29/10/10 17:40)

"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

29/10/10 17:39

homeless
membru

Inregistat: 16/02/08
x

Ultima modificare de homeless (14/02/11 00:43)

31/10/10 20:44

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Pai de ce ar trebui s-o faca?

01/11/10 09:10

homeless
membru

Inregistat: 16/02/08
x

Ultima modificare de homeless (14/02/11 00:43)

01/11/10 16:23

Pagini: 1 ... 30 31 32 33 34    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la