TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Ptr fete: ce va deranjeaza la unii baieti? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 34
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
deocamdata sunteti numa doi.

_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

01/12/05 22:01

   
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
noi 2 si tot poporu' in afara de unu' ce sa faci ma ionel, chiar vrei sa fii contra noastra? ce-i asa de grav in a recunoaste ca esti slab,e natura noastra a barbatilor,asa ne nastem, avem o  slabiciune pt fetele pe care le apreciem sau pe care le iubim...asta e... nu ai ce face trebuie sa ni te alaturi...daca nu este k si cum ai nega un adevar universal valabil...

e greu dar ce sa faci...join us !


01/12/05 22:07

   
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
nu am comentat ce ai sp, nu mi-a convenit ca ai generalizat. oricum nu-i cazu sa discutam aici

_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

01/12/05 22:11

   
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
am  inteles ...scuze daca am interpretat gresit ce ai spus tu...

01/12/05 22:13

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Adevarul este ca iti cere putina indemanare ca sa-l faci pe cineva sa creada ca este ideea lui cand de fapt a fost condusa. Sunt femei destepte(sau nu - asta sa-mi ziceti voi) care se descurca de minune la capitolul asta si sunt foarte respectate. Barbatii nu s-ar descurca fara femei. E fain sa traim impreuna pe aceeasi Planeta si lucrul asta face viata mai frumoasa, ii adauga o pata de culoarea in tot griul care ne inconjoara. Tovarasiile rele, strica obiceiurile bune!

Si inca ceva: imi place cum va bateti voi bajetii! Nici nu stiti cum sa o faceti prea bine! Dragut!


_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

02/12/05 02:18

Site web  
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
numa asta iti place la baieti?

_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

11/12/05 15:06

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Hi hi! Imi mai place ca sunteti rationali, ca actionati cu sange rece, ca sunteti destepti, ca stiti sa faceti o multime de trebi pe langa casa, ...!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

19/12/05 01:50

Site web  
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
mda...ala nu e barbat inseamna...poate asa e al tau,tu stai si scrii pe forum si el face treaba in casa...frumos,n-am ce zice! (hihi) stii ca itzi impui punctul de vedere (cu facaletzu') :)

[glumeam doar - mai ajutam si noi,si cu toate astea tot va plangetzi tot timpul ca nu facem nimic (asa face mama) ]


19/12/05 01:58

   
gfod
membru

Locatie: Cluj-Napoca, Ardeal
Inregistat: 21/03/05
[si mama mea tot asa face] [ce-i mai grav ii ca nu ma lasa sa fiu dezordonat(dar intr-un mod ordonat bineinteles)]:D

_______________________________________
sunt si eu om(sclab om!)...

19/12/05 09:55

Site web  
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
mai baieti ati citit,"barbatii sunt de pe marte si femeile de pe venus"?

de acolo am invatat ca at cand o femeie spune "niciodata" ,"totdeauna", "oricand" ,inseamna de fapt acum.
ce sa-i faci, creierul lor lucreaza altfel, cica cu amandoua emisferele odata, deaia gandesc una si vb alta.


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

19/12/05 19:10

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05

Seraphim a scris:

tu stai si scrii pe forum si el face treaba in casa...frumos,n-am ce zice! (hihi) stii ca itzi impui punctul de vedere (cu facaletzu') :)


Pentru cultura ta generala din experienta mea pot sa-ti spun ca ma impart foarte bine intre casa, serviciu si orice activitate la biserica la care as putea participa. Iubitul meu oricum face de toate. Asa sunt crescuti americanii: sa fie independenti si atunci normal ca stii sa faci orice(mancare, curat, serviciu, ce-i drept reparatii nu prea fac ca-i suna pe instalatori, ...) Cat despre facalet pot sa zic ca nu am si nici nu-mi trebuie! Si o sa vedeti ca si sotiile voastre o sa aiba pretentia ca domnul lor sa fie un tip manierat, ordonat, plin de viata, un om al lui Dz care sa le si ajute la treburile casnice. Succes cu pregatirile.

Ultima modificare de Larisa (19/12/05 20:22)


_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

19/12/05 20:20

Site web  
man's
membru

Locatie: Bucuresti, Romania
Inregistat: 14/01/06

anddrusca a scris:


baietilor de la biserica-intr-adevar nu le-ar prinde rau umpic mai multa finete atunci cand vorbesc sau saluta o fata. si o zic din perspectiva unei fete: da eu, cel putin, apreciez baietii civilizati, care stiu sa mai deschida o usa inaintea unei fete etc. o fata se simte respectata atunci cand un baiat, sau mai multi fac aceste mici gesturi de curtoazie..si nu neaparat atunci cand ei sunt interesati de o anumita fata, unul care face aceste gesturi doar pentru a cuceri o fata, nu o va face pt mult timp nici pt acea fata, pentru simplul fapt ca gestul nu este natural, nu ii reprezinta caracterul in general, ci este facut doar dintr-o motivatie oarecum egoista: pt a atrage atentia ACELEI fete!


Anddrusca, imi dau seama ca ai dreptate, PE ALOCURI. Dupa cum spui tu, se pare ca vorbesti despre niste baietii care nu au nici o legatura cu bunele maniere. Dar ai deschis ochii? Fiecare padure are uscaturile ei. Dar si voi fetelor aveti prea multe pretentii. Crezi ca oricarei fete trebuie sa i se deschida usa inainte? Nu crezi ca exagerezi? Cat despre diferentele dintre baieti si fete, parerea mea proprie si personala este nu sunteti coerente in expunerea ideilor.
Astept replica.


14/01/06 01:25

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Eu am zis mai sus ca baiatul intra primul, dar vad ca nici nu ati bagat de seama. Nu deschizi usa femeii pentru ca tu intri primul. In caz de este cineva in scara blocului tu sa o incasezi primul, dar fetelor nu le-a placut nici explicatia asta. Ideea este ca un tip tre sa stie cum sa se comporte in societate ca sa nu-ti fie rusine cand mergi cu el. Si bajetilor parca voi nu ati avut mamici acasa care sa va educe tre sa o faca prietena sau nevasta! Ciudat, nu?

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

14/01/06 02:41

Site web  
sweet andra
membru

Locatie: vestul civilizat
Inregistat: 11/01/06
Punct ochit..punct lovit f bine Larisa..asha nu-mi plac baietii rasfatati..vai puiul mamii cum sa faca el ceva prin casa?

Cat despre ce ma deranjeza...faptul ca gandesc de f multe ori cu alta parte a corpului...


_______________________________________
"Dragostea sa fie fara prefacatorie. Fie-va groaza de rau, si lipiti-va tare de bine." Romani 12:9

14/01/06 20:27

   
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
Punct ochit..punct lovit f bine Larisa..asha nu-mi plac baietii rasfatati..vai puiul mamii cum sa faca el ceva prin casa?

aici cred ca si noi putem spune acelasi lucru........ca mai sunt si fete rasfatate......si inca ce de sunt!


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

14/01/06 21:35

   
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05

sweet andra a scris:

Cat despre ce ma deranjeza...faptul ca gandesc de f multe ori cu alta parte a corpului...


de unde sti tu asa de bine?


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

14/01/06 21:37

   
gfod
membru

Locatie: Cluj-Napoca, Ardeal
Inregistat: 21/03/05
ii evident si pentru noi ca gandim cu alta parte a corpului de multe ori. crezi ca ar fi mai greu pentru ele? au ochi pentru asta...

_______________________________________
sunt si eu om(sclab om!)...

14/01/06 22:44

Site web  
sweet andra
membru

Locatie: vestul civilizat
Inregistat: 11/01/06
E vizibil...nu trebuie cuvinte ca sa-ti dai seama ..nu sthiu eu n-am vazut fete strigand dupa baietzi pe strada..am vazut contrariul...cik pocaitzi!

_______________________________________
"Dragostea sa fie fara prefacatorie. Fie-va groaza de rau, si lipiti-va tare de bine." Romani 12:9

15/01/06 13:03

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Andra, crezi ca ei stiu ce fac?

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

16/01/06 00:01

Site web  
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05

sweet andra a scris:

E vizibil...nu trebuie cuvinte ca sa-ti dai seama ..nu sthiu eu n-am vazut fete strigand dupa baietzi pe strada..am vazut contrariul...cik pocaitzi!


mie mi s-a intamplat sa ma opreasca fete pe strada sau sa fluiere...asa ca nu stiu care-i diferenta intre ele si baietzii care fac acelesi lucru. sau acele fete cu ce parte a corpului au gandit?

ma gandesc ca tu esti fata serioasa si nu faci asa ceva,.....dar nici eu.


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

16/01/06 17:56

   
sweet andra
membru

Locatie: vestul civilizat
Inregistat: 11/01/06
Da sunt o fata f serioasa...teribil de serioasa si nu imi sta capul la asemenea prostii...am f mult de invatat si ma concentrez pe asta momentan...oricum sa te cobori la acel nivel e jalnic!!..cred ca e o chestie si de ce 7 ani de acasa

_______________________________________
"Dragostea sa fie fara prefacatorie. Fie-va groaza de rau, si lipiti-va tare de bine." Romani 12:9

16/01/06 20:50

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Pai unii poate nu au cei 7 ani de acasa ca au fost crescuti de bunici sau pe cartoanele din statiile de autobuz!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

16/01/06 20:58

Site web  
fineas
Exclus

Locatie: cluj romania
Inregistat: 11/01/06
Stiti care au fost primele cuvinte ale oamenilor lui DUMNEZEU ?MATEI 3;2  4;17FAPTE 2;38.restu sunt vorbe.FITI BINECUVANTATI de ISUS

_______________________________________
SHALOM

16/01/06 21:13

   
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
mai fineas tu ma omori cu referintele tale.....te rog nu te supara .....dar  fa-ne un bine si posteaza si ce spun versetele, nu numai referintele.
multumesc in numele tuturor celor care sunt deacord.


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

17/01/06 00:45

   
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05

sweet andra a scris:

Da sunt o fata f serioasa...teribil de serioasa si nu imi sta capul la asemenea prostii...


traiasca modestia!


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

17/01/06 00:46

   
Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 34    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net