TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Filme/Cele mai "proaste" filme vazute Moderat de feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
m3diator
admin

Locatie: Suceava, Romania
Inregistat: 08/12/04
care sunt cele mai proste filme pe care le'ati vazut si va pare rau
pentru filmul pierdut vazandu'le?
dati'ne si noua cateva nume ca sa nu pierdem si noi vremea inutil,
ptr ca cel mai e bine e sa inveti din experienta altora nu? :P


14/04/05 02:50

   
scalcom
membru

Locatie: suceava
Inregistat: 13/04/05
'mona lisa smile'...credeti-ma este groaznic!!
hai subiectul ca subiectul...nu e asa de rau dar oricum este foarte greu sa urmaresti subiectul si desfasurarea ptr.  este plin de gafe....!! Cea mai mare este faptul  de'a lungul filmului atarna de deasupra un microfon nenorocit...si se vede clar....si multe altele...este prost ,...slab..si se facea tata valva despre el.

Un film super tare prost mi s-a parut Troy.
Chiar e tare si poate as fi zis super tyare daca nu ar fi aparut un avion prin cadru, si ma indoiesc ca in acea perioada ar fi existat asa ceva, in rest ar fi fost ceva de el dar  mie in general nu-mi plac filmele in care unu se bate cu 100 si pe toti ii bate,  filme de...adormit copiii, sunt mult prea fantastice cu toate ca par sa fie reale.

The Village
Cica e mare horror, dar sincer a fost foarte plictisitor..., cand aduni multi actori mari si incerci sa faci un film bun, greu iti iese...

Am vazut o prostie de film CONSTANTINE , o idiotenie in care Keanu joaca mai prost decat a facut-o pana acum. Nu va sfatuiesc sa dati banii pe bilet caci nu merita! Pe langa faptul ca nu stie sa fumeze (in film are niste ticuri teribile cu bricheta ) filmul are un subiect destul de abuzat in ultimul timp ( lupta dintre draci si ingeri , raiul si iadul , posedati etc. si eternul justitiar !!)

C-am astea mi-au venit acum in minte. Dar fac referirea: mie asa mi s-au parut, nu vreau sa intru intr-o polemica pe acest subiect.


15/04/05 14:33

   
gfod
membru

Locatie: Cluj-Napoca, Ardeal
Inregistat: 21/03/05
un film groaznic ii Van Helsing. am fost la cinema cu mai multi prieteni, o singura data am facut asta, si nu mai puteam de ras ca o aparut microfoanele de cel putin 7 ori si prea multi monstri si prea multi colti.....groaznic.

_______________________________________
sunt si eu om(sclab om!)...

15/04/05 18:37

Site web  
PrograMMeR
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 16/04/05
un film nasol...hmm...Constantine...ma asteptam la ceva mai mult... in fine,altu mai prost....crek ca Elektra...vrajeala

_______________________________________
U can run but U can't hide

16/04/05 23:00

   
mirella
membru

Locatie: Knoxville- TN
Inregistat: 18/03/05
stiu eu unu' , "rrrrrr", cine l'a vazut intelege de ce zic asta :) e un film fara nici o logica, ma uitam la el si asteptam sa se intample ceva...dar de unde? :))) fain film nu ovi ? :)) si mai era unu cu mobilu'..nu mai stiu cum se numeste...cred, ca chiar" celularul" :) cu unu ce statea numa' in cabina telefonica pe tot parcursul filmului :)) si primea telefone pe mobil :))

Ultima modificare de mirella (12/05/05 02:34)


_______________________________________
"Pot TOTUL in Hristos care ma intareste". Filipeni 4:13

09/05/05 00:46

   
gfod
membru

Locatie: Cluj-Napoca, Ardeal
Inregistat: 21/03/05
Ala-i Phone Booth.....fain film!

_______________________________________
sunt si eu om(sclab om!)...

09/05/05 09:31

Site web  
m3diator
admin

Locatie: Suceava, Romania
Inregistat: 08/12/04
da.. e phonebooth si e un film extraordinar.. asta daca stii ce si unde
sa privesti dar.. gusturile cica nu se discuta.. se formeaza si am sa
incerc sa te ajut sa ti le formezi :D
despre ce zzzzzz e vorba? ca nu'mi dau seama :(


09/05/05 12:03

   
mirella
membru

Locatie: Knoxville- TN
Inregistat: 18/03/05
taci ma...cum nu stii despre ce zzzzzzz e vorba? :)) sau mai vrei sa il vezi odata? :)) e rrr ...nu zzz :))

Ultima modificare de mirella (12/05/05 02:34)


_______________________________________
"Pot TOTUL in Hristos care ma intareste". Filipeni 4:13

09/05/05 17:29

   
mbuta32000
membru

Locatie: Cernica, Romania
Inregistat: 19/05/05
Care a-ti vazut "Patimile lui Hristos"  - versiunea aceasta atat de controversata a lui Mel Gibson? Sunt curios care este parerea voastra despre realizarea filmului. Cat de mult reflecta realitatea?
Si ca sa incep eu  - nu sunt deacord cu el


21/05/05 10:52

Site web  
gfod
membru

Locatie: Cluj-Napoca, Ardeal
Inregistat: 21/03/05
da? si de ce nu ai fi de acord cu el? ti se pare ca exista vreo versiune mai buna? luati in considerare ca is ultimele ore din viata lui Cristos, nu toata viata lui......si ca exista multe elemente catolice in film....asta-i altceva. dar totusi.....este o capodopera.

Ultima modificare de gfod (21/05/05 12:09)


_______________________________________
sunt si eu om(sclab om!)...

21/05/05 12:08

Site web  
mirella
membru

Locatie: Knoxville- TN
Inregistat: 18/03/05
e fain filmu'...e cam dur, dar asa a fost si povestea lui Iisus

_______________________________________
"Pot TOTUL in Hristos care ma intareste". Filipeni 4:13

21/05/05 13:04

   
mbuta32000
membru

Locatie: Cernica, Romania
Inregistat: 19/05/05
Parerea mea este ca se pune prea mult accent pe suferinta fizica. Sa nu uitam un lucru. Moartea lui Hristos sa datorat chinului sufletesc provocat de punerea asupra Sa a tuturor nelegiuirilor aceste lumi.
Nu pot nega faptul ca suferinta Sa a fost una crunta si din punct de vedere fizic. Nimeni sa nu mai simpta vreodata un bici roman pe spinare sau sa aiva parte de acel instrument de tortura numit cruce.
Ne putem inchipui multe scenarii dar despre cum a fost in realitate nimeni nu poate sti precis. Ne putem face o imagine doar pe baza raportului Biblic.
Poate ca sunt subiectiv in punctul meu de vedere si pentru faptul ca nu suport actele de violenta (cu atat mai mult violenta excesiva). Sper sa ma intelegeti.
Cat despre un alt film mai bine realizat - nu voi recomanda niciodata vreunul.


21/05/05 18:51

Site web  
gfod
membru

Locatie: Cluj-Napoca, Ardeal
Inregistat: 21/03/05
hmm, si cum vroiai tu sa arate in film suferintele sufletesti ale lui Isus? is si eu nedumerit....
si tradarea prietenilor o fost durere, si batjocura, si cel mai si cel mai rau, suferinta pedepsei pentru pacatele noastre - adica separarea de Tatal(acuma, daca am gresit aici, sariti-mi in cap toti teologii, sa mi se clarifcie si mie asta).....


_______________________________________
sunt si eu om(sclab om!)...

21/05/05 20:08

Site web  
mbuta32000
membru

Locatie: Cernica, Romania
Inregistat: 19/05/05
Nu ma consider un teolog, desi sunt student la teologie si nu vreu sa sar in capul nimanui. Despre suferintele sufletesti sunt deacord ca nu pot fi aratate, si nu am cerut asta. Eu doar mi-am exprimat opinia in privinta filmului. Daca pentru voi a avut un impac emotiv puternic care v-a facut sa va ganditi mai seios la fertfa Mantuitorului, foarte bine. Nu este necesar sa fiti deacord cu mine in privinta filmului. Eu asa vad lucrurile. Daca am lezat pe cineva, i-mi cer scuze.

21/05/05 21:02

Site web  
Fyn
membru

Locatie: Suceava, Romania
Inregistat: 16/03/05
acela cu telefonu era de la orange si avea PrePay si facea minute. Testa diferite melodii la telefon.
Deh
nu l-am vazut ...
no mirela, rrrrrrrrrrr o fost fain. Comedie destul de comedianta.


_______________________________________
Verbum Domini Manet In Aeternum...
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita...

02/06/05 10:31

   
Fyn
membru

Locatie: Suceava, Romania
Inregistat: 16/03/05
Si despre Passion vreau sa spun ceva. Acest film a fost difuzat in tarile musulmane. Voi intelegeti ce inseamna asta? Filmul Prince of Egipt, cu Moise, nu a fost difuzat dar acesta da. Pentru chestia asta io ma bucur f mult si zic ca e foarte fain si binevenit

_______________________________________
Verbum Domini Manet In Aeternum...
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita...

02/06/05 10:36

   
vaxaly
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 28/03/05
"Ne putem inchipui multe scenarii dar despre cum a fost in realitate nimeni nu poate sti precis. Ne putem face o imagine doar pe baza raportului Biblic"
..se pare mbuta32000 , ca Mel Gibson, nu a folosit numai biblia. A studiat mult "tortura" romana inainte de a face filmul.metodele si toate alea!
dar s-a folosit  si din Isaia 53:"dispretuit si parasit de oameni, om al durerii si obisnuit cu sferinta, era asa de dispretuir ca iti intorceai fata dela El..."(etc)!
Cred ca e bine scoasa in evidenta suferinta Mantuitorului, (trupeasca)! Cat despre cea spirituala nu stiu de ce efecte speciale erau nevoie!
Oricum e bine sa stie oamenii ca Isus a suferit!!!! ca a platit totusi un pret (pe care ei pot sa il vada)! ~ !

Mie mi se pare un film bine realizat!

<><


_______________________________________
"Nu de aripi are nevoie spiritul omenesc, spune Bacon, ci de plumb. Cu prea mare usurinta se avanta in cele mai inalte abstractiuni pierzand orice contact cu omenescul si realitatea."

05/06/05 15:33

Site web  
mirella
membru

Locatie: Knoxville- TN
Inregistat: 18/03/05
ti'a placut rrrr fyn? :) cat am mai ras cu ovi la el...de prostia lor...sa facem prezenta..:" piatra? prezent...piatra? prezent...piatra? prezent...piatra? oh..iara lipseste, sigur a plecat cu piatra..." :)) (citat din film) :)

_______________________________________
"Pot TOTUL in Hristos care ma intareste". Filipeni 4:13

14/06/05 16:28

   
m3diator
admin

Locatie: Suceava, Romania
Inregistat: 08/12/04
in contextul ca erau in epoca pietrei. filmul fiind francez
toti purtau numele "Pierre".. in romana suna bine asa
dar tot piatra inseamna..

acuma fiecare gusta cum vrea, unuia i se pare comic
iar altuia poate nu..

acum imi aduc si eu aminte de un film aiurea tare, e
vorba de Saved!, cu mandy moore, macauly culkin si
alti cativa. dar poate ca sunt subiectiv si de aia nu mi'a
placut modul in care prezentau ei mantuirea si mai
ales modul in care foloseau atat de cunoscutul si de la
americani luatul wwjd.. cine a vazut filmu - stie ce zic
eu aici, iar cine nu l'a vazut, nu'i nici o pierdere.. ;)


14/06/05 16:48

   
brotacel
membru

Locatie: Romania, Oradea
Inregistat: 24/06/05
of... am si eu un film pe constiinta, si trebuie sa va spun care, ca sa nu va am si pe voi pe constiinta... regret din tot sufletul meu ca am mers la cinema sa-l vad, si am dat si bani pentru prostia aia!!!
deci, un film la care sa nu va uitati este "just a kiss" regia fisher stevens


_______________________________________
"Ca sa scapi de necaz, treci prin el" - Robert Frost

28/06/05 00:17

   
Christyne
membru

Locatie: Cluj-Napoca, Ro
Inregistat: 10/06/05
care a-ti vazut filmul, The Saved? este un film  modern cam eretic :D la adresa crestinilor..sau ceva in genu` :)

_______________________________________
Christ is life, the rest are detailS

29/07/05 15:12

   
monica
membru

Locatie: Europa
Inregistat: 16/03/05
Am vazut si eu Constantine...nu stiu daca e cel mai prost film pe care l-am vazut, dar, oricum, nu mi-a placut prea mult. E genul de film pe care nu doresti sa-l revezi.

27/08/05 18:48

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Nu stiu cati ati vazut Joe Dirt! Daca nu l-ati vazut considerati-va preafericiti! E absurd! Tipul ala care se plimba cu un rahat mare crezand ca e un meteorit! Vai! Problema e ca nici de fatza lui nu prea mi-a placut! Cu freza aia si pletele in vant!? Doamne iarta-ma, dar gusturile nu se discuta! Sa nu va uita-ti la filmul ala si daca o faceti asigurati-va ca aveti ceva de mancare la voi sau de baut sau de citit ca sa nu ziceti ca ati pierdut vremea!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

05/09/05 22:24

Site web  
strategy
membru

Locatie: Oradea, Romania
Inregistat: 06/09/05
ce a putut M.Gibson sa captureze pe ecran nu e nici jumate din 'suferinta' pe care o indurau cei care erau condamnati la moarte. rastignirea era una din cele mai crunte si favorite metode ale romanilor. cititi fratilor istorie.

iar ca o paranteza uitati-va la Napoleon Dynamite .. enjoy the movie.


_______________________________________
"I want to know God's thoughts; the rest are details."

06/09/05 17:03

Site web  
brightsky
membru

Locatie: Pontypridd, Wales
Inregistat: 01/07/05
mai nu stiu de ce dar mie nu mia placut  The Matrix! actori faini, regizat fain nu am ce zice dar subiectul mai lasa de dorit...
freddy vs Jason x- nu va pierdeti timpu cu el
si cel care le intrece pe toate e AMERICAN PIE!!! nu stiu ce au avut in cap cand l-au premiat la oscar cu vreo 5 premii...


_______________________________________
I have seen Jesus, for He is in everything I touch!

21/10/05 22:34

   
Pagini:  1 2 3 4    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net