TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Am obosit Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 13 14 15 16 17 18
justdoit
membru

Locatie: Timisoara
Inregistat: 27/07/07
si inca un motiv de oboseala: persoanele stereotipizate (ca sa raspund la apropoul lui anomis)... si nu renunt la ideea de "just do it" ... este miezu eficientei

p.s. am prins ideea de "welcome", april :), si multumesc

Ultima modificare de justdoit (24/03/10 22:09)


_______________________________________
"Tot ceea ce nu ma distruge ma face mai puternic"-Friedrich Nietzsche

24/03/10 22:06

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Sunt jumatate din ce as putea fi si am jumatate din ce as putea avea. Am in viata mea numai jumatati de lucruri care urasc si incearca sa alunge celelalte jumatati si sa ramana pe de'a'ntregul, decat ea (jumatatea), acolo. Dar cum eu sunt eu, raman cu jumatatile care nu se atrag intre ele, ajungand chiar din cauza faptului ca ele, lucrurile, se urasc reciproc, sa le urasc si eu. Si astfel, cei ce nu ajung decat pe jumatate la mine, si ei sunt pentru mine jumatate din ce ar putea fi.

Ultima modificare de edi.theraven (13/05/10 21:03)


13/05/10 20:56

Site web  
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
am obosit sa merg la scoala. E foarte sec, nici macar la mate nu se merita, profu rezolva exercitiile la tabla si ori nu vorbeste deloc si nu explica, ori zice ceva de genul: "nu aveti intrebari pana aici ,nu?". Si dupa ce e gata ora ma intreb cum durere am ajuns eu aici. Ii doare pe toti nicaieri ca noi dam bacul, macar sa ne pregateasca catusi de putin, dar nimic.

_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

17/05/10 18:33

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Am obosit de bataia de joc din partea tatei. Fiindca are bani si stie ca am nevoie de banii lui isi bate joc. De exemplu am gasit un aparat foto pe net si dupa cateva zile mi'a zis sa ne intalnim sa vedem (stia cat costa). Apoi a inceput ca a, ca ala oricum daca a comparat'o a luat'o la jumatate de pret si ca nu imi ia. Si asa am un laptop care sta degeaba. Si am zis hai ca dau laptopul la o consignatie si imi iau e camera din banii de pe el. I'am zis, si a zis sa ne intalnim azi in centru. Dupa ce m'am carat cu laptopul prin arsita aia cica a, ca nu merita. Ca iau pe el putin peste jumatate cu cat l'am luat. Pai ba frate alege, una din 2, ieri te plangeai ca sta degeaba acuma zici sa nu il dau? Si asta e doar un exemplu. Nu stiu cum s'ar simti altii, dar eu ma simti umilit.


ps : nu m'am ambalat cu aparatul, stiu exact ce este, cat face si daca e teapa sau nu. Am cautat mult si oferta tipului mi s'a parut cea mai buna dintre toate, deci nu avea ce sa struneasca tata, nu mi s'a pus pata pe aparat ca unui pusti de 14 ani pe o fetita de 12 de care "s'a indragostit".

ps2 : i'am zis ca mai bine zice nu, decat sa ma talalaie asa. Ma simt mult mai respectat chiar si in fata unui refuz, fiindca a refuza pe cineva inseamna o atitudine ferma fata de ea, si include un anumit tip de respect si arata ca iti pasa. Deci nu sunt mofturos, putea sa zica nu lejer.

Ultima modificare de edi.theraven (27/05/10 15:14)


27/05/10 15:08

Site web  
maria_t
membru

Inregistat: 25/01/09
Am obosit sa mi se tot strice calculatorul.

_______________________________________
Binecuvântat să fie Domnul, care zilnic ne poartă povara, Dumnezeu, mântuirea noastră.

06/06/10 23:31

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
cred ca a obosit calculatoru' mai degraba  :D:D

07/06/10 00:07

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Am obosit sa incerc sa schimb chestii pe care nu le pot schimba, din cauza altora. Am obosit sa nu conteze adevarul general, obiectiv ci acela subiectiv, vazut prin prisma esecurilor celorlalti sau personale(ale altora). Am obosit ca lucrurile sa fie fix ceea ce sunt, negru pe alb, sa fie atat de simplu si fara aparente, atat de simplu incat detaliile nu mai conteaza ci sunt folosite pe post de arme, chiar modificate pentru a se plia pe dorintele altora. Uneori detaliile nu conteaza ci sunt interpretate total gresit. Da, iar ma refer la mama si la tata.  Am obosit. As dormi 2 saptamani.

Ultima modificare de edi.theraven (17/06/10 20:41)


17/06/10 20:38

Site web  
homeless
membru

Inregistat: 16/02/08
x

Ultima modificare de homeless (14/02/11 00:38)


22/06/10 16:11

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
..am obosit sa ma chinui, sa cersesc iubire...am realizat ca orice as face..(si cand spun orice ma refer la orice)..oamenii nu vor putea fi in stare niciodata sa iubeasca cu adevarat...am obosit sa merg pe strada printre oameni..aceeasi oameni ignoranti, care nu vad decat defecte la cei de langa ei dar jegul de pe fata lor nu-l vad, am obosit sa ma chinui sa-i arat sotului meu ca viata mea reprezinta iubire, iar pentru el realitatea reprezinta bani, iar Dumnezeu o divinitate de care realitatile vietii nu au nevoie....dureros.

Ultima modificare de ROXANA82 (05/07/10 14:11)


_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


03/07/10 15:19

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
*defecte, ma scuzati.

_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


03/07/10 15:20

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
mesajul initial poate fi corectat ;)

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

03/07/10 17:52

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
.multumesc, m-am conformat. :)

_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


05/07/10 14:11

   
mmeee79
membru

Locatie: in God's hand.
Inregistat: 06/12/10
Si eu am obosit sa am starea asta de amorteala, am obosit sa dorm in pacatele mele, am obosit sa nu mai pot plange la o rugaciune, am obosit sa vad oameni scarbosi care isi inseala sotiile si sotii, am obosit ca cerul sa fie tot gri in viata mea, am obosit sa fiu nemultumitoare si invidioasa, am obosit sa ma simt asa fara viata, am obosit nu mai am bucurie, sa nu mai am pace,dragoste...am obosit, Doamne, am obosit!!!

_______________________________________
Pe picioarele tale vei vedea de ce esti in stare tu...dar pe genunchi vei vedea de ce e in stare Dumnezeu!

06/12/10 20:57

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Da... de multe ori si eu ma simt obosita de viata, de tot ce se intampla in familia mea, de tot ce se intampla in interiorul meu, de mine, de lucrurile de care am hotarat sa ma las si pe care, totusi, le repet, insa unchiul meu a spus candva ceva intelept: "CAND SIMTI CA NU MAI POTI, TREBUIE SA POTI MAI DEPARTE". Sa nu uitam, totusi, ca Dumnezeu ne-a ajutat chiar si atunci cand nu meritam decat pedeapsa Lui! Eu, una, cel putin, am trait experienta asta nu o data, asa ca, FRUNTEA SUS! :) Prin Jertfa Domnului Isus, avem indrazneala la Tatal! ;)

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

06/12/10 21:16

   
FiicaDeRege
membru

Locatie: ascunsa in Dumnezeu
Inregistat: 03/11/08
Am obosit sa invat la fizica degeaba. Oricat de mult as invata, de fiecare data este o nota mica. Imi vine sa las balta totul. :(

_______________________________________
Inima mea este Templul Lui.

14/12/10 15:47

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
pai si iei nota mica ca esti nedreptatita, sau pur si simplu ca nu te poti descurca mai bine? pana la urma importante sunt cunostinele pe care le acumulezi nu o nota, desi, corect, stiu si aceasta te poate irita cand nu este corecta.

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

14/12/10 16:03

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
am obosit ... sa merg la scoala! :D :D :D

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

14/12/10 22:54

   
T-pop
membru

Locatie: Oradea
Inregistat: 20/01/06
eu am obosit sa vad atatia obositi. mai luati si voi niste vitamine, ceva, ...

_______________________________________
"The more I study science, the more I believe in God."
                               Albert Einstein

14/12/10 23:22

Site web  
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
sunt obosita... de mine insami :( :(

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

11/01/11 11:39

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Te cred. La varsta ta... :)

_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

11/01/11 12:46

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Hm... nu varsta e cea care ma oboseste (caci poate ar fi mai bine un pic), ci viata! Bine, stiu ca tu glumeai :), dar eu chiar vorbesc serios (din pacate :()si, bineinteles, tot din vina mea se intampla totul: ca de obicei, imi fac rau singura!

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

11/01/11 19:09

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08

emma_mada a scris:

Hm... nu varsta e cea care ma oboseste (caci poate ar fi mai bine un pic), ci viata! Bine, stiu ca tu glumeai :), dar eu chiar vorbesc serios (din pacate :()si, bineinteles, tot din vina mea se intampla totul: ca de obicei, imi fac rau singura!



Pffuu...ce-as mai vrea varsta voastra..si mai ales ocazia de a fi crestin la varsta aceea :)


_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


12/01/11 14:09

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06

FiicaDeRege a scris:

Am obosit sa invat la fizica degeaba. Oricat de mult as invata, de fiecare data este o nota mica. Imi vine sa las balta totul. :(

asa eram si eu prin liceu, la mate si fizica. La fizica era urat de tot, mereu imi iesea 9 [bun, am inteles ca si la faculta va fi jale, astept semestrul 2]. Si a trebuit sa ajung la faculta sa vad ca la mate valorez mai mult decat aveam impresia :))) Aici am descoperit ce geniu sunt :D

   Eu am obosit sa fiu intre oameni asa destepti. La generala am fost cea mai buna clasa, la liceu de departe cei mai buni si cuminti din multe generatii, la faculta nivelul specializarii si concurenta e f ridicata, iar grupa mea e mai buna fata de restul, la toate materiile. [bun, imi si convine intr-un fel, am colegi faini, dar ne desfiinteaza la anu :(]


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

01/02/11 13:00

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Am obosit sa o tot aud pe profa de psihologie ca noi, elevii din ziua de azi, nu mai avem idealuri, nu stim ce vrem in viata, nu ne intereseaza nimic decat banii, de citit nu mai citim...pfai! Deja imi toaca nervii! Oare chiar asa sa fie? Sunt de acord, este buna morala, dar toata ziua aceleasi reprosuri (unele pe nedrept) te cam demoralizeaza! Cred ca mai avem nevoie si de incurajare, cred ca mai trebuie sa ne fie recunoscute si eforturile! Nu sunt chiar inexistente...

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

22/02/11 23:43

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
E casatorita?

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

23/02/11 09:15

   
Pagini: 1 ... 13 14 15 16 17 18    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net