TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Despre si pentru noi, forumistii/In memoriam Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini: 1
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Scumpă este înaintea Domnului moartea celor iubiţi de El. Psalmul 116:15

Isus i-a zis: „Eu sunt Învierea şi Viaţa. Cine crede în Mine, chiar dacă ar fi murit, va trăi.
Ioan 11:25 

Nu as fi vrut sa deschid un asemenea subiect, dar, dupa eudemonistul si klauddyou, aflu despre un al treilea membru care ne-a parasit forumul definitiv. Pe eudemonistul nu stiu daca il vom mai intalni, pe klauddyou cred ca-l vom mai intalni, la fel ca si pe harra :

daaria a scris:

Intamplator am aflat ca cea care a fost Nicoleta Loga, forumista cu userul harra, nu mai este printre noi. :(:(
Ne asteapta in vesnicie unde Domnul a chemat-o in data de 1 iunie.
Sa ne rugam pentru familia ei si in special pentru Anamaria, fetita ei ramasa fara mama la o varsta atat de mica. :(

:(

Imi pare rau ca nu am interactionat mai mult cu ea. Nu i-am gasit ultimul mesaj, dar, cautandu-l, am gasit un altul:

harra a scris:

De ce ingaduie suferinta nu stiu,dar ceva stiu sigur,ca atunci cand Dzeu a ingaduit suferinta in viata mea,cand a hotarat sa merg prin valea umbrei mortii,a fost alaturi de mine si pot spune ca am vazut binecuvantarea Lui,si aucm ,pt ca nu s-a terminat pot spune ca bunatatea lui e asa de mare.

Sper ca L-a simtit pana la sfarsitul de aici alaturi, pt ca dupa aici a urmat acolo, unde L-a intalnit personal, nu doar L-a simtit...

daaria, daca crezi ca putem ajuta si cu altceva, in afara de rugaciune, te rog sa ne spui.


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

12/09/11 21:33

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

Asta e ultimul ei mesaj pe TC; imi place raspunsul, si de asemenea semnatura ei.
Locatia ei e de asemenea interesanta!

Ultima modificare de OLD TRAIAN (13/09/11 23:57)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

13/09/11 23:54

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
Imi pare tare rau si ma intristez cand aud astfel de vesti..mai ales legate de copiii Domnului.Sincer nici nu stiu ce si cum sa spun, doar ca imi pare rau, numai Domnul stie de ce a procedat astfel, ma simt mult prea limitata chiar si la cuvinte.Ma rog Domnului sa ajute familia ei sa treaca peste aceasta pierdere si mai ales pentru fetita ei, Domnul sa-i calauzeasca pasii in viata, caci o sa aibe mare nevoie de bratul Sau puternic, pentru ca aici, pe pamant si-a pierdut cea mai de pret fiinta la o varsta atat de frageda.Dumnezeu sa-i binecuvanteze familia Harrei!!ACASA cu siguranta ii va fii mult mai bine ca aici :)

""Viaţa este o alergare spre moarte"" Dante Aligheri


_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


17/09/11 20:21

   
felyy
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 23/06/08
as fi vrut sa o "cunosc mai bine"

_______________________________________
Complimentele nu ma ridica, criticile nu ma coboara..sunt ceea ce sunt, nu ceea ce vor alti sa fiu. Nu sunt perfecta, nici nu vreau, nici nu pot..sunt ceea ce este mai simplu EU

02/07/12 18:40

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

tamarta a scris:

Nu stiu cati o mai tineti minte pe Mihaela Beuca. A fost un membru activ pe forum.  A fost bolnava si ieri dimineata organismul ei a cedat si a plecat la Domnul.

Pentru mine a fost un soc si inca mi-e greu sa accept asta. Nici nu stiu ce as putea spune acum. Vreau doar sa va rog sa ii purtam familia in rugaciune. A fost un suflet tanar si frumos si a plecat mult prea devreme..


antonela a scris:

Da, eu o tin minte. Pentru cei care nu sunt familiarizati cu numele ei este vorba de userul mihaella.

Imi pare rau de aceasta veste trista. Multumim ca ne-ai anuntat, tamarta.


Old a scris:

Ea a deschis subiectul "Pozele noastre".
Cu toate astea a sters pozele ce le avea postate. Ultima a sters-o in noiembrie anul curent. A ramas doar cea de la avatar.


Sa ne rugam pentru familia ei.

:(

I can only Imagine


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

28/12/12 21:55

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08

mihaella a scris:

Ioan 10:28

"Eu le dau viata vesnica, in veac nu vor pieri, si nimeni nu le va smulge din mana Mea."

Ce putere au aceste cuvinte pentru inima credinciosului in calatoria lui pe acest pamant, unde este inconjurat de multe ispite... Ce binecuvantare, ce minunat lucru sa sti ca ai intrat prin usa, ca esti mantuit, ca ai viata vesnica, ca Domnul Isus te cunoaste, te ocroteste, te intareste, ca in EL ai TOTUL DEPLIN,si in sfarsit e mare har ca nimeni nu poate sa te smulga din mana Lui. Poate oare sa ne lipseasca ceva? Avem oare motiv sa ne ingrijoram daca ajungem la tinta? "NIMENI nu le poate smulge din mana Mea!" De ce sa ne temem Cine este mai mare ca El? NIMENI! Totul se odihneste in mainile Lui.


Domnul sa se indure de familia ei si sa le dea putere sa mearga mai departe ..plang alaturi de cei dragi ai ei :( ..de ea stim din chiar cuvintele ei :)

Ultima modificare de Roxana (29/12/12 11:00)


_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


29/12/12 10:58

   
zambezi
membru

Locatie: ro
Inregistat: 19/09/07
mult prea repede a plecat mihaella. mult prea repede. cuvintele ei vor dainui in locuri de unde nimeni nu le va putea sterge vreodata.

04/01/13 16:21

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
chiar daca o sa sune ciudat, recent am avut o perioada in care ma mai gandeam la harra. Mai demult am avut un schimb de mesaje cu ea si mi-a zis niste chestii cu care se confrunta si chiar m-a ajutat sa incerc sa trec si eu peste ale mele.

_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

06/02/13 12:40

   
Sarah
membru

Locatie: Michigan
Inregistat: 08/03/07
hmm,si mihaella...e incredibil sincer,mi-o amintesc mereu,dar Domnul stie mai bine de ce.

_______________________________________
Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

08/06/13 07:58

   
Pagini: 1    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net