TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Mai exista fete care ... ? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 5 6 7 8
belinda
membru

Locatie: pe aripile vantului....:D
Inregistat: 13/11/08
intotdeauna cred ca Dumnezeu a pregatit pe cineva special pentru mine si stiu ca si el crede asta si poate in acest moment se gandeste la mine :):):):) alegerea nu eu o fac ci Dumnezeu iar eu nu ma ingrijorez deloc..................doar il astept si astept clipa..................................cred ca toti ar trebui sa credem ca El va face alegerea potrivita pentru fiecare din noi!!!!:):):):)

_______________________________________
"Mandria omului va fi smerita si trufia oamenilor va fi plecata;numai Domnul va fi inaltat in ziua aceea"(Isaia 2:17)...

10/02/09 19:12

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

blackmetal a scris:

Mai exista fete care sa nu se uite dak ai sute de "ieuro" la tine?
Mai exista fete care sa nu se uite dak ai Nike, Addidas, Puma, Rebook pe tine?
Mai exista fete care sa nu le intereseze ca mergi pe jos sau cu autobuzu de la scoala?
Mai exista fete care sa ramana impreuna cu tine, chiar daca nu ai bani sa le faci cadouri?
Mai exista fete care sa nu se uite dak ai telefon cu camera, mp3 shi sute de MB memorie care sa le umpli cu muzica?


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

10/02/09 19:16

   
belinda
membru

Locatie: pe aripile vantului....:D
Inregistat: 13/11/08
scuze.....da mai sunt persoane ccare au asemenea personalitati.........dar ii multumesc lui dumnezeu ca nu sunt una intre ele................................niciodata sa nu te uiti la starea materiala a unui baiat deoarece daca e sarac(sa spunem) cand il vei cunoaste mai bine vei descoperi poate o fiinta calda si deschisa

_______________________________________
"Mandria omului va fi smerita si trufia oamenilor va fi plecata;numai Domnul va fi inaltat in ziua aceea"(Isaia 2:17)...

10/02/09 19:22

   
black-panther
membru

Locatie: pe Terra
Inregistat: 18/10/05
privesti la starea materiala a unui baiat atunci cand doresti poate o implinire imediata.

insa fetele au nevoie sa simta siguranta si securitate cand privesc la iubitul lor.
unele privesc la ce are deja, altele reusesc sa priveasca putin mai departe si apreciaza ce vor avea, prin prisma harniciei si seriozitatii manifestate de baiat.


_______________________________________
Daca nu lupti sa-ti implinesti visul,... ai visat degeaba!

11/02/09 14:21

Site web  
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07

black-panther a scris:

privesti la starea materiala a unui baiat atunci cand doresti poate o implinire imediata.

cum vine asta?


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

11/02/09 14:54

   
gabi
membru

Locatie: Ludus, Romania
Inregistat: 14/11/06
cred ca o fata inteligenta se gandeste si la faptul ca baiatul care-l alge trebuie sa-i ofere un anumit confort, siguranta... femeile au un spirit de competitie extraordinar :))...mereu sotia va vrea sa aiba o poseta mai faina decat vecina :D si asa sunt ele, cred ca daca tu, ca baiat, cauti o fata pe care sa n-o intereseze de ce-i poti oferi cred ca o sa te alegi cu o ignoranta :D

_______________________________________
"... greutatea erudiţiei în definirea cuvintelor nu compensează slăbiciunea argumentului în chestiunile mai importante." Francis A. Schaeffer

11/02/09 17:58

Site web  
UnderZero
membru

Locatie: n-are conteaza...
Inregistat: 19/04/08
Depinde despre ce confort vorbesti. Normal ca o intereseaza ce ii poti oferi ca baiat, pentru ca doar de tine se indragosteste ;). Intrebarea e: De ce asociezi confortul si ce "cauta la un baiat" cu aspectul financiar? Pe langa asta, daca pe fata o intereseaza sa fie ingrijita si aranjata, inclusiv sa aiba o poseta mai faina decat a vecinei :D - crede-ma ca se poate descurca superb. Cu sau fara banii baiatului ;).

Ultima modificare de UnderZero (11/02/09 19:52)


11/02/09 19:51

   
gabi
membru

Locatie: Ludus, Romania
Inregistat: 14/11/06
nu vorbeam de materialism...doar in exces, nevoia de confort devine materialism.

_______________________________________
"... greutatea erudiţiei în definirea cuvintelor nu compensează slăbiciunea argumentului în chestiunile mai importante." Francis A. Schaeffer

11/02/09 22:25

Site web  
livu2day
membru

Locatie: Dublin, Ireland
Inregistat: 06/11/08
Exista fete si femei destule, dar depinde de fiecare cum e randuit sa aiba...

Am intalnit multe fete si femei extraodinare, sunt cu adevarat crescute de Domnul unile.


_______________________________________
Proverbele 18:2 Nebunului nu-i este de învăţătură, ci vrea să arate ce ştie el.
http://iaebetel.blogspot.com/

23/02/09 02:22

   
black-panther
membru

Locatie: pe Terra
Inregistat: 18/10/05

fluflu a scris:


black-panther a scris:

privesti la starea materiala a unui baiat atunci cand doresti poate o implinire imediata.

cum vine asta?


ma refeream la implinirea de a avea de la inceputul casniciei o stare de comfort.


_______________________________________
Daca nu lupti sa-ti implinesti visul,... ai visat degeaba!

25/02/09 06:26

Site web  
simo
membru

Locatie: Barcelona España
Inregistat: 13/04/08

blackmetal a scris:

Mai exista fete care sa nu se uite dak ai sute de "ieuro" la tine?
Mai exista fete care sa nu se uite dak ai Nike, Addidas, Puma, Rebook pe tine?
Mai exista fete care sa nu le intereseze ca mergi pe jos sau cu autobuzu de la scoala?
Mai exista fete care sa ramana impreuna cu tine, chiar daca nu ai bani sa le faci cadouri?
Mai exista fete care sa nu se uite dak ai telefon cu camera, mp3 shi sute de MB memorie care sa le umpli cu muzica?


Off... off,ancurcate sunt caile omului. Si eu spun ca mai sunt fete, care nu-s materialiste. Harnicia,este punctul forte al unei persoane.
Si fara suparare! Dar stiti ce vad eu,ca... asa materialisti, ancep sa fie si baietii an ziua de azi, de parca unii... antrec pe fete.

Ultima modificare de simo (14/03/09 00:42)


_______________________________________
Dragostea, este o bogatie... care nu se vinde, nici nu se cumpara, ci se da.

14/03/09 00:41

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

simo a scris:


Off... off,ancurcate sunt caile omului. Si eu spun ca mai sunt fete, care nu-s materialiste. Harnicia,este punctul forte al unei persoane.
Si fara suparare! Dar stiti ce vad eu,ca... asa materialisti, ancep sa fie si baietii an ziua de azi, de parca unii... antrec pe fete.


Bine ca nu toti! :D

Daca mai exista fete nematerialiste?

Eu cred ca cele care sunt putin mai materialiste, acelea sunt nematerialiste.
Adica cele care-si fac singure banii nu sunt asa interesate de banii baiatului.

Cred ca nu ai inteles nimic din ce am zis, dar e ok.


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

14/03/09 15:19

   
Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07

OLD TRAIAN a scris:

Eu cred ca cele care sunt putin mai materialiste, acelea sunt nematerialiste.
Adica cele care-si fac singure banii nu sunt asa interesate de banii baiatului.

[:D:D:D] Ehe, nea Traiane, uiţi că de obicei cine are vrea mai mult! ;) Cine n-are se mulţumeşte şi cu unu' mai sărac! :P


14/03/09 16:35

   
abelusca
membru

Locatie: don't worry,be happy!
Inregistat: 20/03/08
Magdy,ce te faci când o fată vrea mai mult şi eu sunt sărac,apare certuri şi blabla.(de obicei băieţii ii dau papucii imediat când o fată cere mult!!!)
Sincer,m-ai bine cu o fată care se mulţumeşte cu ce am eu decât cu una sooper pretenţioasă!!! :D:D


_______________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=eEZIVeE0xLY

14/03/09 17:22

Site web  
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08

abelusca a scris:

Magdy,ce te faci când o fată vrea mai mult şi eu sunt sărac,apare certuri şi blabla.(de obicei băieţii ii dau papucii imediat când o fată cere mult!!!)
Sincer,m-ai bine cu o fată care se mulţumeşte cu ce am eu decât cu una sooper pretenţioasă!!! :D:D

Numai sa nu te multumesti tu cu ce are ea. :D:D


_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

14/03/09 17:28

   
abelusca
membru

Locatie: don't worry,be happy!
Inregistat: 20/03/08
Păi ce zic eu ?! :P Să se mulţumească ea cu ce am eu ,nu ea :D:D:D

_______________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=eEZIVeE0xLY

14/03/09 17:51

Site web  
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Nu ai inteles. Asa cum zicea si simo:exista si baieti care isi fac calcule la propriu cand intra intr-o relatie!

Nu spun ca e cazul tau, dar ideea era ca nu e corect sa aruncam cu pietre doar in fete. Materialismul este comun ambelor sexe. Personal, mi se pare de admirat un om care a muncit si a realizat ceva, dar in acelasi timp mi se pare injositor sa pretinzi/sa seceri de unde nu ai semanat!

Sper sa nu fi fost prea intortocheata in vorbire! :D

Ultima modificare de MRU (14/03/09 17:57)


_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

14/03/09 17:56

   
simo
membru

Locatie: Barcelona España
Inregistat: 13/04/08

simo a scris:


Off... off,ancurcate sunt caile omului. Si eu spun ca mai sunt fete, care nu-s materialiste. Harnicia,este punctul forte al unei persoane.
Si fara suparare! Dar stiti ce vad eu,ca... asa materialisti, ancep sa fie si baietii an ziua de azi, de parca unii... antrec pe fete.


OLD TRAIAN a scris:


Bine ca nu toti! :D

Simo
Nu toti, ai dreptate! aproape toti.

Daca mai exista fete nematerialiste?
Eu cred ca cele care sunt putin mai materialiste, acelea sunt nematerialiste.

Simo
Eu nu ma refeream la faptul ca...materialism, in sensul ca... isi doresc bani,pe care sa ii faca personal. Fara harnicie,nici Lui Dumnezeu nu-i place!
Ma refer,la faptul ca...majoritatea, vor bani fara sa munceasca. Eu una, nu asi vedea viatza, fara sa muncesc.

"Adica cele care-si fac singure banii nu sunt asa interesate de banii baiatului."

Simo
De banii baiatului, nu sunt interesate! Dar de harnicia lui, da! Eu una, asa cred. O persoana harnica, poate avea si bani, chiar daca banii vin mai greu,dar harniciea si caracterul,pot face o persoana, sa ajunga sa isi realizeze ceia ce isi doreste. Categoric, toate se pot intampla,numai daca Dumnezeu,crede ca persoana respectiva merita sa aiba, mai mult de cat ar trebui. Fiindca, din pacate! sunt persoane care au bani,dar nu stiu ce sa faca cu ei. Banii ne orbesc, daca nu calculam cu mintea,ca nimic nu este al nostru si ca...toate se pot duce intr-o clipa.


"Cred ca nu ai inteles nimic din ce am zis, dar e ok."



Eu, totusi sper... sa fi inteles ceva, din ce ai zis. Si sper... sa fie ok. Doamne ajuta si pe fete si pe baieti.

Ultima modificare de simo (16/03/09 17:48)


_______________________________________
Dragostea, este o bogatie... care nu se vinde, nici nu se cumpara, ci se da.

14/03/09 18:58

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08

MRU a scris:

Materialismul este comun ambelor sexe.

Si bun daca-i cu masura. :D
Dorinta de mai mult a adus mereu progres.


Personal, mi se pare de admirat un om care a muncit si a realizat ceva, dar in acelasi timp mi se pare injositor sa pretinzi/sa seceri de unde nu ai semanat!

Sper sa nu fi fost prea intortocheata in vorbire! :D

Aici chiar ca-i intortocheata intortocherea. :D :D
Eu cred ca e normal ca o fata sa fie intresata si de partea materiala; daca-s prioritatile corecte si asta merge printre ele.


_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

16/03/11 08:12

   
mihaella
+

Inregistat: 04/07/07
Am privit la mesajele anterioare( ale mele ), în care am subliniat că este importantă situaţia materială a partenerului.
Între timp mi-am schimbat multe din concepţiile cu care m-am înscris pe acest forum. A trecut destul timp şi îmi dau seama că acum gândesc diferit în multe privinţe.

De fapt , îmi amintesc o fază de care mi-e ruşine, am şi modificat mesajul acela.
La "Despre noi..", am băgat o chestie amuzantă la prezentare, cred că aveam aproape 17 ani : sunt mihaela, ma bucur să vă cunosc, sunt din.. etc etc şi.. îmi plac căţeluşii! :D :D OMG! Pe cine interesa chestia asta!?
Nici măcar nu-mi mai plac aşa de tare, apropo de schimbare de idei.

Deci, revenind, am ajuns la concluzia căci pacea , iubirea şi sănătatea sunt suficiente pentru o viaţă fericită.
Bineînţeles acestea sunt oferite de Dumnezeu.
Situaţia materială bună este de dorit, căci asta e, suntem comozi, dar nu trebuie să fie un reper în alegerea partenerului.


_______________________________________
Poate că oamenii se vor îndoi de ce spui, dar vor crede ceea ce faci!

16/03/11 17:05

   
daniel
membru

Locatie: cluj
Inregistat: 01/03/08

mihaella a scris:

Deci, revenind, am ajuns la concluzia căci pacea , iubirea şi sănătatea sunt suficiente pentru o viaţă fericită.
De acord exceptand "sanatatea". Pace si iubire se poate oferi, poti sa cresti in dragoste etc. Sanatatea pur si simplu o ai intr-o masura mai mare sau mai mica si daca boala nu se poate trata iar cel putin unul din parteneri nu accepta/reuseste sa treaca peste aceasta devine o problema serioasa.

Ce se poate oferi sa fie oferit in asa fel incat sa duca la fericirea celuilalt si de ceea ce nu poti oferi nici sa nu amintesti. De ce s-ar chinui un om toata viata sa faca ceva, sa fie sanatos cand nu depinde de puterile, vointa sau dorintele sale ?  Poti fi fericit si daca ai probleme de sanatate....zice eu dupa ce m-am plans atazi ca ma doare capul si ca ma racesc  :D


_______________________________________
Ţinta poruncii este dragostea, care vine dintr-o inimă curată, dintr-un cuget bun, şi dintr-o credinţă neprefăcută.   1Timotei 1:5

22/03/11 00:49

   
mihaella
+

Inregistat: 04/07/07

daniel a scris:

  Poti fi fericit si daca ai probleme de sanatate....

Da, dar poţi fi foarte fericit dacă nu ai. :)
Dar asta e altă discuţie.


_______________________________________
Poate că oamenii se vor îndoi de ce spui, dar vor crede ceea ce faci!

22/03/11 11:29

   
giany
membru

Locatie: ROMANIA
Inregistat: 18/05/07

april a scris:


The_sense_of_life a scris:

da da... sa iubesti, dar e nevoie sa fii indragostit la inceput... nu crezi?

era vorba de ce este mai important, nu de ce este la inceput.

Si sa revenim/reveniti la subiect. Daca nu mai aveti nimic de spus, il putem inchide.

cum sa inchizi un subiect asa interesant. raspunsul meu blackmetal este : da, raritati, pentru o fata de genul asta m-as schimba 180 grade ... amuzant subiect si comentariile ...

o sa fac si un off topic (l-am primit de la cineva pe fb):

" azi dimineata la un bar un batranel s-a uitat la mine si m-a intrebat:
- tu stii ce inseamna "prietenia" ?
voiam sa raspund dar m-a interrupt: " vezi domnul ala care sta la masa? el este prietenul meu cel mai bun ne-am nascut in `39 si am crescut impreuna. am cumparat amandoi o bucata de pamant si in fiecare zi veneam la acest bar, beam o tuica si citeam ziaru` ... de fapt el imi citea ziarul pentru ca eu nu stiu sa citesc. eram mereu impreuna. in `78 ne-am certat, ne-am batut. de atunci nu am mai vorbit nici macar nu ne-am mai salutat. dar in ciuda faptelor intamplate, in fiecare zi venim aici, la aceeasi ora. ne vedem in fiecare zi, nu ne salutam si ne asezam la mese diferite. amandoi luam o tuica. in fiecare zi ia ziarul si citeste sterile cu voce tare: lumea crede ca e nebun, dar o face pentru mine ... din 1978. "


_______________________________________
smile, pray, love ... it will help you to enjoy life more ...

28/05/14 00:19

   
Pagini: 1 ... 5 6 7 8    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net