TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/ADMINISTRATIV/Intrebari legate de site / forum Moderat de april, m3diator  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 27 28 29 30 31
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Cred ca a fost o curatenie generala. Si eu le am din septembrie 2009 incoace, mai vechi nu am.

_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

25/12/11 21:39

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

m3diator a scris:

Old, cum ti se pare blogul? Eu il folosesc de cateva luni pentru ca mi-e mult mai usor sa urmaresc stirile si noutatile din blogosfera ...

La sectiunea "blog/Recent pe blog" informatiile, stirile etc. din blogosfera apar instant sau le actualizezi manual?

Ultima modificare de OLD TRAIAN (11/01/12 10:32)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

11/01/12 10:31

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06

Old a scris:

eu le am din septembrie 2009 incoace, mai vechi nu am.

eu din martie 2009, am 25 pagini la fiecare .. chiar cautam zilele trecute niste discutii in privat :(
   De ce a disparut motorul de cautare pe forum? Era tare utila si smechera faza.


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

09/02/12 13:56

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Dar n'a disparut.

09/02/12 14:06

Site web  
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Ba a disparut.Tu poate n-ai prins, nu stiu.Puteai sa cauti mesajele cuiva si ti le afisa asa cronologic si puteai sa te duci direct la mesaj.

_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

09/02/12 15:51

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
Forum | Lista utilizatorilor | Regulament | Cautare | Profil | Admin | Logout

n'a disparut :)


09/02/12 18:30

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
muritorii de rand au asa:

Forum | Lista utilizatorilor | Regulament | Profil | Logout

Ultima modificare de RainSong (09/02/12 18:32)


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

09/02/12 18:31

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Iar in forma in care este la feed tot nu gasesti o anumita postare. Iti ndica doar topicul la care a postat, iar daca topicul are 30 de pagini, cauta acu-n carul cu fân.


Eu de obicei, daca stiu ce a scris, o fraza, caut cu google si ma duce exact in pagina de tc unde trebuie.

Asa ca "muritorii de rand" nu se pot plange decat ca nu au motorul "admin" :D


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

09/02/12 20:43

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
in "cautarea" de care spun eu (de sus, din meniu), si pe care cred ca o au toti (nu doar moderatorii), poti alege daca vrei sa vezi topicurile (subiectele) in care un user a postat, si atunci apare lista cu topicuri, sau poti alege daca vrei sa vezi mesajele acelui user, si apar toate, in ordine crescatoare sau descrescatoare.

apar mesajele, rand pe rand, apare si topicul in care se gaseste fiecare mesaj, si este si trimitere direct la postarea cautata.


10/02/12 11:11

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
va incurcati.
   Old, tu esti moderator si ai optiunea dezvoltata, trebe numa sa ii faci setarile bine si apare exact cum ziceau jezzy si feedback. Feedback, numai la voi a ramas cautarea avansata.
   La noi e cum zicea Old, acu-n carul cu fân, de genu: http://www.google.ro/cse?cx=partner-pub ... gsc.page=1
   In fine, doar intrebam.


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

10/02/12 12:28

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

RainSong a scris:

va incurcati.

atunci sa'ncercam sa ne lamurim :)

nu stiu la altii cum e, dar la mine apar 2 motoare de cautare:
1. cautare google, in coltul din dreapta sus (unde apare o lista de topicuri)



2. cautare din meniul de sus, si apare asa



la voi care lipseste?


10/02/12 12:48

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
haha, pana acuma vorbeam singura?


RainSong a scris:

muritorii de rand au asa:
Forum | Lista utilizatorilor | Regulament | Profil | Logout



RainSong a scris:

La noi e: http://www.google.ro/cse?cx=partner-pub ... gsc.page=1

Prin urmare avem prima varianta pusa de feedback si lipseste a doua, care a 2-a varianta inainte ne era si noua disponibila, dar ne-a fost dezactivata acuma ceva vreme, am impresia ca am mai intrebat de asta.

ps: defapt pe vremea asta anul trecut jezzy a pus aceeasi intrebare, cu o pagina in urma: http://www.tanarcrestin.net/forum/viewt ... 5&p=29

Ultima modificare de RainSong (10/02/12 13:00)


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

10/02/12 12:58

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

RainSong a scris:

haha, pana acuma vorbeam singura?

nu, nu vorbeai singura. edi spunea ca la el n'a disparut motorul de cautare, si el este tot user.

voiam sa'nteleg unde sint diferentele... si ce se poate face...

ma scuzi ca ti'am dat impresia ca vorbesti singura


10/02/12 13:01

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

RainSong a scris:

haha, pana acuma vorbeam singura?
...Prin urmare avem prima varianta pusa de feedback si lipseste a doua, care a 2-a varianta inainte ne era si noua disponibila, dar ne-a fost dezactivata acuma ceva vreme, am impresia ca am mai intrebat de asta.

ps: defapt pe vremea asta anul trecut jezzy a pus aceeasi intrebare, cu o pagina in urma: http://www.tanarcrestin.net/forum/viewt ... 5&p=29

pai eu ce am zis?
se pare ca erau doau monoloage paralele.

pai asta am zis, ca imi apare dar nu-mi e util.

Pe mine nu ma duce direct la mesaj ci doar la topicul in care se afla.

Poate e chestie de setari. :) (le. intradevar din setari imi da poturile unui user, dar le aseaza cronologic nu dupa anumite afirmatii)

sa inteleg ca vrei si tu sa ai voie la pomul cunostintei? (vrei sa monitorizezi anumiti useri?) ntz ntz ntz
Pai da ce ai vrea? Sa nu fie nici o diferenta intre muritorii de rand si moderatori?

feedback a scris:

... edi spunea ca la el n'a disparut motorul de cautare, si el este tot user.
...

Cred ca edi folosea motorul google din dreapta sus.
Celalalt cred ca nu l-a avut niciodata asa ca nu avea ce sa-i dispara.

si eu tot pe ala il folosesc, nu pe celalalt.

RainSong a scris:

ps: defapt pe vremea asta anul trecut jezzy a pus aceeasi intrebare, cu o pagina in urma...

jezzy a avut si celalat motor, si a intrebat pe cand nu-l mai avea.

Ultima modificare de Old (10/02/12 13:59)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

10/02/12 13:08

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
xx

Ultima modificare de Old (10/02/12 13:15)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

10/02/12 13:15

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06

Old a scris:


Pai da ce ai vrea? Sa nu fie nici o diferenta intre muritorii de rand si moderatori?

Era chiar utila chestia.Eu il foloseam sa caut mesajele cuiva.Nu intreba de ce :D


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

10/02/12 16:33

   
giany
membru

Locatie: ROMANIA
Inregistat: 18/05/07
as putea cumva sa stiu cine se ocupa de grafica pt TC. sigla spre ex. pe fb este in mai multe feluri. nu este o sigla pentru TC sau sunt mai multe. adica : culoare, fonturi, dimensiune ... consider ca ar trebui sa existe doar o sigla ... as putea sa spun ca sunt cel putin doi care lucreaza la grafica ... poate ajungeti la o sigla comuna ... asta asa ... nu e obligatoriu ...

_______________________________________
smile, pray, love ... it will help you to enjoy life more ...

12/05/14 15:05

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
m3diator se ocupa.

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

12/05/14 20:50

   
dodo86
membru

Inregistat: 14/02/07
Întrebare: cum se schimbă numele utilizatorului?
Mulțumesc.


_______________________________________
Dumnezeu nu exista. Dumnezeu este!
Paul Tillich

13/10/14 04:16

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
raspuns: adminul sau moderatorii il pot schimba.

cu placere


13/10/14 15:26

   
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Este vreun subiect despre ispita pe forum?
Eu n-am gasit...


_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

16/11/14 16:25

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
http://www.tanarcrestin.net/forum/viewtopic.php?id=1064

17/11/14 14:16

   
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Multumesc, feed
Am dat search dar n-am ajuns unde trebuie.
Nu prea am simtul orientarii. :D


_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

17/11/14 18:47

   
Pagini: 1 ... 27 28 29 30 31    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net