TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Doare... cadavre vii in biserici ... Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
miles_to_go
membru

Locatie: In Ardeal:D
Inregistat: 08/06/10
noi trebuie sa avem o relatie personala cu Isus si sa-i multumim tot timpul pt ca El vrea sa-i dam Lui toata slava si gloria deoarece El a facut atatea pt noi si noi nici macar un simpu MERSI nu stim sa-I dam!trb sa vb mai mult cu El si sa ne lasam condusi doar de El:)

10/06/10 14:35

   
IONESCU GEORGE
membru

Locatie: CONSTANTA
Inregistat: 05/11/10
PACE VOUA,,DA,ai dreptate la criza asta ne este si lene sa ne mai si salutam,dapai sa mai si rostim cuvintul PACE,doar IISUS n-ea dat PACEA gratis a platit cu singe pentru aceasta PACE si noua ne este lene sa o rostim macar,poate ne este rusine cu acest ,DAR, ce ni la dat DOMNU IISUS.Poate ne este rusine ca sintem POCAITI...Poate ne este rusine,lene sa ne mai si RUGAM.Totusi IIsus ne IUBESTE asa cum sintem,pacatosi, nestiutori lenesi..RUGATIVA NEINCETAT SA NU CADETI IN ISPITA,DIAVOLUL dabi asteapta sa neapuce sa ne traga in jos..De aceea trebui cit mai multa RUGACIUNE,deci STARUITI IN RUGACIUNE,,AMIN,,

_______________________________________
Daca vrei sa-l vezi pe DUMNEZEU uitate la un CRESTIN

05/11/10 21:57

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Poate recomanzi cum sa se pastreze cineva in viata, dar daca-i vorba de cadavre, ei nu mai pot face nimic. Noi trebuie sa facem ceva pentru ei.

_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

07/11/10 20:18

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10

IONESCU GEORGE a scris:

.RUGATIVA NEINCETAT SA NU CADETI IN ISPITA,DIAVOLUL dabi asteapta sa neapuce sa ne traga in jos..De aceea trebui cit mai multa RUGACIUNE,deci STARUITI IN RUGACIUNE,,AMIN,,


daca o sa spun eu sa ne rugam si pentru intelepciune, poa' o sa zica cineva ca sunt rautacios. :D

Ultima modificare de ultimul mohican (08/11/10 09:28)


_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

08/11/10 09:28

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Pai in cazul acesta te rogi biblic. ;) Iacov 1:5

_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

08/11/10 09:30

   
homeless
membru

Inregistat: 16/02/08
x

Ultima modificare de homeless (14/02/11 00:14)


10/11/10 11:13

   
mmeee79
membru

Locatie: in God's hand.
Inregistat: 06/12/10
Asai ca doare? Doare enorm...suntem asa de reci si noi, penticostalii.Eu cred ca e timpul pentru o trezire, dar aceasta trezire sa inceapa cu noi, pentru avem prea multe off-uri pe care voi nu le puteti rezolva, decat eu..si Dumnezeu.

Ca sa trezim pe celalalt de langa noi, trebuie sa fim si noi treji, si daca merge asa, din mana in mana, lucrurile vor merge, dar atata timp cat noi...adica eu, sunt un cadavru viu, atata timp cat inca nu-s trezita, am adormit asa putin, Dumnezeu nu poate lucra...decat atunci cand incepem sa prindem viata, sa ne dezmortim, sa ne intindem din somn.
Trebuie doar..o relatie..cu Dumnezeu.

Ultima modificare de mmeee79 (14/01/11 23:55)


_______________________________________
Pe picioarele tale vei vedea de ce esti in stare tu...dar pe genunchi vei vedea de ce e in stare Dumnezeu!

14/01/11 23:52

   
Sword
membru

Locatie: Hunedoara Romania
Inregistat: 01/02/08
O revelatie cel putin ptr. mine. "Ieremia 6:16  Aşa vorbeşte Domnul: „Staţi în drumuri, uitaţi-vă, şi întrebaţi care Sunt cărările cele vechi, care este calea cea bună: umblaţi pe ea, şi veţi găsi odihnă pentru sufletele voastre!” Dar ei răspund: „Nu vrem să umblăm pe ele!”
Nu ne-am obisnuit sa intelegem ca tot ce inseamna "miscare" este ceea ce vine de la americani sau altii? Ce spun cei vechi? Am citit recent o carte "veche" despre prizonierii crestini din inchisorile comuniste. Printre ei si Valeriu Gafencu, Wurmbrandt, Steindhardt, Staniloaie. Ce am inteles eu din marturiile lor? Ca traim niste vremuri de un inselator festin. Ca crestinii nu sunt uniti decat in cazuri extreme, ca ceea ce s-a inceput la Pitesti la "reeducare" astazi incepe sa-si dea roadele in societate. Ca crestinii sunt fascinati de artificiile lumii(fie in biserica fie afara), si ca "cadavrele vii" din trecutul nostru au ajuns asa ca noi sa ne bucuram astazi de ceea ce ei n-au avut: libertate de miscare. Si multi dintre ei au prevestit deja libertinajul in dauna libertatii. Nu mai sunt adeptul teoriilor ca tot ce este vechi este rau. Asta este filosofia lumii moderne cum ca totul trebuie sa fie nou ca sa fie bun. Aici se uita valorile: Aurul este bun si nou, dar cel dacic este mai scump. Vinul este bun si proaspat, dar cel vechi este si mai bun. Prietenia este frumoasa cand se cunosc doi oameni, dar si mai frumoasa este cand timpul le intareste uniunea...

Ultima modificare de Sword (08/01/12 19:14)


_______________________________________
Cu putina credinta poti muta muntii, dar cu ceva intelepciune ii vei lasa la locul lor.

08/01/12 19:13

   
giany
membru

Locatie: ROMANIA
Inregistat: 18/05/07

albertina a scris:

Doare sa vad cum se moare pe capete... dar o moarte de asta spirituala in biserici... cadavre vii... oameni care traiesc din obisnuinta o viata langa Hristos si nu impreuna cu EL... mor cei care au impresia ca traiesc f bine, cei care au impresia ca il au pe Dz, dar le lipseste credinta...prea multa superficialitate... Prea putin mai cred si asta doare, pt ca dz vrea sa ii film asemenea LUI si El traieste...
de ce am ajuns in starea asta? de ce murim prea repede? ce e de facut...?

cand ai umblat in mai multe locuri si ai incercat diferite variante o sa intelegi ca problema nu e la tine ... daca ii vei spune cuiva :" hai sa facem un business!" va fi mult mai interesat decat daca intri intr-o biserica si vei spune hai sa ajutam pe cineva care are o problema. oricum ... interesant subiect dar se discuta cam putin ... unele lucruri e greu sa le recunosti ...


_______________________________________
smile, pray, love ... it will help you to enjoy life more ...

23/05/14 19:32

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
he he,
pai eu recunosc foarte usor ca altii nu-s cum trebuie. :D


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

23/05/14 19:45

   
giany
membru

Locatie: ROMANIA
Inregistat: 18/05/07
cautam un subiect unde scrisesem ceva de bluestem si imi raspunsese oblio parca era legat de blesteme ca daca atunci cand da de ele in BIBLIE le ocoleste si am dat de sub asta. si daca tot am dat am zis ca sa scriu aici ... nu mai caut ca nu stiu pe unde e ... deci ce parere ai despre smochinul blestemat ...

nu e problema ... poti sa iti spui si tu parerea old sau altcineva ...

Ultima modificare de giany (23/05/14 20:27)


_______________________________________
smile, pray, love ... it will help you to enjoy life more ...

23/05/14 19:51

   
giany
membru

Locatie: ROMANIA
Inregistat: 18/05/07

Old a scris:

he he,
pai eu recunosc foarte usor ca altii nu-s cum trebuie. :D

eu imi vad si greselile mele ... sa nu ai impresia ca sunt perfect ...


_______________________________________
smile, pray, love ... it will help you to enjoy life more ...

23/05/14 22:07

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Aproape pe tema asta, unul dintre cele mai bune posturi citite lately http://barzilaiendan.wordpress.com/2014 ... n-biserica

Ultima modificare de edi.theraven (16/11/14 13:04)


16/11/14 13:04

Site web  
Pagini:  1 2    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net