TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Evenimente crestine/Tabere Moderat de +Archangel+  
Autor
Mesaje Pagini: 1
ionutc03
membru

Locatie: Bucuresti, Romania
Inregistat: 11/09/08
Stie cineva vrreun loc unde se organizeaza tabere iarna mai ales luna Decembrie-Ianuarie ?

_______________________________________
Daca ai dragoste ai totul.

11/12/08 12:52

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
sunt locuri speciale pentru elevi si stundenti .
Daca vreti sa mergeti un grup de tineri ,cautati un munte care va place si sunt cabane acolo ,dar va fi foarte foarte scump ,ca doar e sezon .


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

11/12/08 13:03

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
eu a primit in mail o oferta cu tabere: sunt doua tabere de schi in Poiana Brasov!
Daca te intereseaza detalii sa-mi spui si iti trimit intr-un mesaj privat!


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

11/12/08 15:22

   
ionutc03
membru

Locatie: Bucuresti, Romania
Inregistat: 11/09/08
EU vroiam cu frati crestini :)

_______________________________________
Daca ai dragoste ai totul.

14/12/08 14:38

   
tamarta
membru

Locatie: Cluj :D
Inregistat: 22/11/06

ionutc03 a scris:

Stie cineva vrreun loc unde se organizeaza tabere iarna mai ales luna Decembrie-Ianuarie ?


daca ai deja un grup de tineri cu care ai putea merge.. e frumos la Lepsa, Sinaia, Poiana Brasov.. eu am fost pe acolo si e superb. Numai ca acum nu mai gasesti loc. pentru ca se fac rezervatii inca din vara. Daca vrei musai sa mergi si ai si cu cine, as putea vorbi eu cu cineva si poate va mai gasesc loc.


_______________________________________
"Nu varsta aduce intelepciunea, nu batranetea te face in stare sa judeci. Iata de ce zic: Ascultati-ma! Imi voi spune si eu parerea"  Iov32:9, 10

14/12/08 14:58

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07

ionutc03 a scris:

EU vroiam cu frati crestini :)

eu cu frati crestini,mai!! ce crezi?ca iti spun despre tabarele de pe net din agentiile de turism?


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

14/12/08 15:42

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
Tabara Poarta Cerului la Baru Mare

Biserica Poarta Cerului organizează 6 zile de tabără pentru tineri în săptămâna 3-8 August la Baru Mare(Hateg)

Tarifele sunt calculate pentru întreaga perioadă 3-8 August, adică pentru toate cele 6 zile. Tabara nu se va limita doar la tinerii din Biserica. In tabara ii vom accepta si pe cei din zona Hateg, Baru Mare, Deva, Petrosani, Petrila etc, locurele sunt limitate

Cazarea : 30 lei pentru o persoană – pe toată perioada taberei.
Masa : mic-dejun,prânz,cină = 15o lei aprox – pentru o persoană – pe toată perioada taberei.(max 80 de persoane) sau mancare proprie.

Invitati pastori: Nelu Filip, Nelu Brie, Samy Tutac si Jean Chiforeanu
Invitati pe plan muzical: Grupul de lauda si inchinare al Bisericii Poarta Cerului si Adi Gliga(deocamdata).
Persoane de contact: Daniel Shandor, Viorel Ciurcanu si Avramut Sabou

Stire preluata de pe
crestintotal.wordpress.com


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

28/05/09 19:03

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
Tabara de creatie, inspirata de Creator! ReCreativ- 2009

Daca esti binecuvantat de Dumnezeu cu un talent artistic, vino sa intalnesti alti tineri artisti crestini!
Vrem sa ne cunoastem, sa avem partasie, sa construim relatii si sa facem expozitii impreuna!

Perioada: 31 august- 5 septembrie 2009

Locul: Dezna (jud.Arad). Tabara se afla la poalele cetatii Dezna si la 7 km de Statiunea Moneasa.

Ateliere: sculptura, pictura, design, foto-video, muzica, literatura (poezie, proza, eseuri).


informatii suplimentare si persoane de contact (click aici)


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

09/06/09 17:01

   
maryus
membru

Locatie: LINZ : AUSTRIA
Inregistat: 19/02/09
am auzit un zvon cum ca s-ar organiza anul acesta tabara nationala! Stie cineva ceva? Ca eu de aici,ma bazez numai pe zvonuri :)

_______________________________________
crede-ma ca te cred !!!

17/06/09 02:13

   
lara
membru

Inregistat: 03/12/06

fluflu a scris:

Tabara de creatie, inspirata de Creator! ReCreativ- 2009

Daca esti binecuvantat de Dumnezeu cu un talent artistic, vino sa intalnesti alti tineri artisti crestini!
Vrem sa ne cunoastem, sa avem partasie, sa construim relatii si sa facem expozitii impreuna!

Perioada: 31 august- 5 septembrie 2009

Locul: Dezna (jud.Arad). Tabara se afla la poalele cetatii Dezna si la 7 km de Statiunea Moneasa.

Ateliere: sculptura, pictura, design, foto-video, muzica, literatura (poezie, proza, eseuri).


informatii suplimentare si persoane de contact (click aici)

Haideti fratilor in tabara asta ca e la 10 km de mine!!! Am putea sa facem o intalnire tc aici :D
Daca se hotaraste careva sa vina, sa nu faceti cumva sa nu-mi spuneti caci la o adica, treceti pe langa mine cand mergeti in dezna.... ;)


_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

17/06/09 12:53

   
cami
membru

Locatie: here and there :)
Inregistat: 17/07/07
Eu m-as duce, lara. Dar mi-e teama ca nu am niciun talent artistic .. :P :)))

_______________________________________
"If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world." - C. S. Lewis

17/06/09 13:17

   
lara
membru

Inregistat: 03/12/06

cami a scris:

Eu m-as duce, lara. Dar mi-e teama ca nu am niciun talent artistic .. :P :)))

Nu stiu de ce au pus chestia cu talentul artistic.... As putea sa ma interesez sa vad daca e pe bune :D


_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

17/06/09 13:54

   
cami
membru

Locatie: here and there :)
Inregistat: 17/07/07

lara a scris:

As putea sa ma interesez sa vad daca e pe bune :D
serios ? :D ar fi super .. :) acuma, mie imi placea sa fac compuneri si eseuri, mai si ceva poezii, dar nu stiu eu daca sunt asa de bune ... :p

_______________________________________
"If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world." - C. S. Lewis

17/06/09 14:11

   
antonela
Moderator

Locatie: Romania
Inregistat: 02/11/05
Tabara Faclia 2009

Poate eşti în pragul de a începe o relaţie de prietenie cu cineva. Cu siguranţă te-ai îndrăgostit şi ai vrea să fii şi tu în rândul celor care nu se plimbă singuri prin parc. Te-ai plictisit să ţii în mâna doar ghidonul de la bicicleta, mouse-ul, chitara, poşeta sau ghiozdanul; ai vrea altceva. Ai vrea să ai pe cineva căruia să îi cumperi o îngheţată de la Mc cu 1.5 ron…

Te aşteptăm în tabără să învăţăm împreună când este momentul să începi, cum trebuie să fii şi ce trebuie să faci ca relaţia ta să nu aibă un sfârşit tragic.

Ce este mai rău decât să ştii că fiecare relaţie frântă a rupt din tine câte o bucată. Te vei trezi; unii s-au trezit dejà; şi îţi vei da seama că nu eşti întreg. Cineva te-a fărâmiţat. Ai ajuns să îţi deteşti uneori propria fiinţă. Probabil te întrebi de ce ai ajuns aici? Răspunsul îţi vine imediat în minte: deoarece nu am găsit persoana potrivită care să mă înţeleagă. Adevărul este, dragul meu, că într-o relaţie nu trebuie să găseşti persoana potrivită, ci tu să fii. Ca să nu fi dezamăgit, dar nici tu să dezamăgeşti, e nevoie să îţi restabileşti principiile. O relaţie de prietenie (iubiţi) nu este o glumă. Nu te poţi juca cu sentimentele unei persoane. Magnifică-i fiinţa umană; nu poţi să o tratezi precum un preş.

Dacă vrei să te apropii mai mult de Domnul şi să îţi defineşti scopurile în viaţă, vino alături de noi în tabăra Făclia să redescoperim adevărata intimitate cu Dumnezeu şi cu aproapele! Vino să parcurgem împreună paşii spre corectitudinea relaţiei cu Dumnezeu, care te va ajuta să ştii când, cum şi de ce să începi relaţia cu cel/cea de care te-ai îndrăgostit.

Daniel Timotei Văsuţ

Titlul: Intimitatea nedescoperită

Tema: Corectitudinea intimităţii cu Dumnezeu şi cu aproapele

Perioada: 6-12 iulie 2009

Localitatea: Izvoarele (Bloaja), com. Cerneşti. Jud. Maramureş

Seminarii de dimineaţă:
Descoperirea intimităţii cu Dumnezeu - Marţi, 7 iulie
Îndrăgostirea, între blestem şi binecuvântare - Miercuri, 8 iulie
Greşelile unei prietenii neînţelepte - Joi, 9 iulie
Fă ce vrei, dar ştii ce faci ? - Vineri, 10 iulie
Dragostea adevărată aşteaptă - Sâmbătă, 11 iulie

Programul Taberei:

Trezirea - 8:00

Timpul devoţional personal - 8:30 - 9:00
- fiecare participant, în mod personal va avea părtăşie cu Dumnezeu prin rugăciune, cântare, citirea Bibliei (Biblia, carneţelul, pixul, mintea şi inima deschisă sunt obligatorii)

Micul dejun: 9:00-10:00

Părtăşia de dimineaţă: 10:00 - 12:00
- un timp de laudă şi închinare şi susţinerea seminarului.

Întâlnirea pe grupe de vârstă: 12:00 - 13:00
- participanţii vor fi împărţiţi pe grupe de vârstă (10-12 membrii). Fiecare grupă va avea un lider care va modera discuţiile în vederea aprofundării seminarului, dar şi a anumitor discuţii libere şi relevante, potrivite vârstei membrilor grupei respective.

Prânzul: 13:00 - 14:00

Timp recreativ: 14:00 - 18:00

Cina: 18:00 - 18:50

Părtăşia de seară: 19:00 - 21:00
- un timp de laudă şi închinare; Predică.
- foc de tabără

Stingerea: 23:00

P.S. Înscrierile în tabără se pot face Duminica şi Miercuri la Biserica Făclia, până la data de 1 iulie. Puteţi să descărcaţi atât Formularul de înscriere , cât şi Regulamentul de pe internet.

Donaţia de participare: 30 Lei (este inclus şi transportul)

Vârsta de participare: minim 14 ani !!!

Fiecare participant necesită o adeverinţă de la medicul de familie (clinic sănătos; pentru a-i servi Taberei Făclia)

Contact: 0740-300.479 - Daniel Chiriguţ

Locurile sunt limitate (150)

http://www.infocrestin.ro/


_______________________________________
Căci Tu eşti Stânca mea, Cetăţuia mea, şi, pentru Numele Tău, mă vei povăţui şi mă vei călăuzi. Psalmul 31:3

18/06/09 13:58

   
antonela
Moderator

Locatie: Romania
Inregistat: 02/11/05
Tabara Village Project 2009, 24 iulie - 1 august 2009

“Dealul Corbului “-„O ocazie potrivită de a duce Evanghelia la orice făptură…”

„Este uşor să fi distras şi abătut de la misiunea ta, pentru că Satan preferă să faci orice numai să nu-ţi împărtăşeşti credinţa,” spunea Rick Warren, în celebra sa carte: „Viaţa condusă de scopuri”.

În fiecare vară suntem asaltaţi cu tot feluri de invitaţii în care să mergem în anumite tabere, sau excursii. Ce vom alege vara aceasta ?: „Muntele”, „Marea”, „campionatele de sport,” „drumeţiile”, „vizitarea capitalelor Europei,” …sau vom investi în ceva ce rămâne, chiar atunci când s-a terminat vacanţa de vară

Nu există mai mare împlinire sufletească ca aceea când eşti acolo unde Dumnezeu a intenţionat să fii. Nu există nici o îndoială că, este voia Mântuitorului de a fi la dispoziţia Lui, de a ne concentra toate eforturile noastre pentru câştigarea oamenilor pentru El. Mai mult decât atât, vestirea Evangheliei trebuie să fie pentru noi preocuparea principală în aşteptarea lui Isus Hristos. Biblia ne spune: „Evanghelia aceasta a Împărăţiei va fi propovăduită în toată lumea, ca să slujească de mărturie tuturor neamurilor. Atunci va veni sfârşitul.” Matei 24:14. . Nu ai dori să fii acolo unde Dumnezeu ar vrea să fii?

În acest an, tabăra Vilage Project va fi instalată în localitatea „Dealul Corbului”, care este situată în judeţul Maramureş, la aprox. 30 km de oraşul Baia Mare. De asemenea, lucrarea de evanghelizare se va extinde şi în alte două localităţi aflate în vecinătatea „Dealului Corbului”, acestea fiind „Preluca Veche” şi „Preluca Nouă”.

Scopul nostru este de a duce Vestea Bună a Evangheliei în aceste localităţi unde nu există nici măcar o biserică evanghelică, şi de a-l arăta pe Isus Hristos acestor oameni care au nevoie de dragostea Mântuitorului.

Pentru mai multe detalii cu privire la organizarea taberei, cât şi ce trebuie să ştie fiecare participant aveţi ataşate principalele informaţii despre Village Project 2009 în linkurile de mai jos.

Fie ca Duhul Sfânt să sufle viaţă peste valea de oase spirituale din aceste locuri, şi speranţa Mântuitorului să cuprindă fiecare suflet!

Descarca  Proiectele taberei de vara Vilage Project 2009

Marchiş L. Voicu

www.pasi.ro


_______________________________________
Căci Tu eşti Stânca mea, Cetăţuia mea, şi, pentru Numele Tău, mă vei povăţui şi mă vei călăuzi. Psalmul 31:3

18/06/09 14:10

   
Pagini: 1    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net