TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Intrebari Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08

marian29 a scris:

am o relatie personala cu Dzeu,ma rog zilnic,el m-a ajutat sa renunt la viata dinainte(bauturi,tigari,petreceri),merg duminica la biserica,ma rog zilnic ca El sa-mi lumineze mintea si sa-mi calauzeasca pasii,sa ma pazeasca.

Bravo. Dumnezeu sa te ajute in continuare sa traiesti o viata cu El! :)

marian29 a scris:

Pentru fata asta m-am rugat lui D-zeu;in primul rand m-am rugat sa ma ajute sa imi gasesc o viitoare nevasta. Iar daca El crede ca ea este cea potrivita,sa ma lumineze,ca eu singur nu pot..

Daca te-ai rugat cu sinceritate, fii sigur ca Dumnezeu ti-o va trimite pe cea care este pentru tine ;)

marian29 a scris:

Vad ca pana la urma majoritatea ii da ei dreptate ei. Posibil poate ca ma aflu pe un forum penticostal,eu fiind ortodax. Pana la urma,sintetizand:o fata m-a refuzat intr-un mod dur fata de cum ma comportam eu cu ea,si cu oamenii in general.Nu ii place de mine si GATA! Restul...E TACERE.

Ce conteaza cui ii da dreptate majoritatea? O cunoaste cineva de aici personal pentru a avea suficiente argumente sa zica ca te place sau nu?

Ti-am zis acum cateva saptamani sa mergi sa vorbesti cu ea clar si deschis despre asta. Daca ii explici bland si fara sa dai impresia ca vrei sa o vrajesti sau ca te dai la ea, sunt multe sanse sa inteleaga si sa nu reactioneze urat. Cu cat trece mai mult timp preocupat de motivele pentru care se poarta asa, cu atat iti va fi mai greu, mai ales ca e colega de lucru. Pentru binele nervilor si sentimentelor tale cred ca ar trebui sa pui capat la asta: ori mergi si vorbesti cu ea ori lasi balta totul si nu de mai gandesti, renunti definitiv. Altfel te invarti in jurul cozii si iti consumi nervii.

marian29 a scris:

Daniel,eu am facut ceva psihologie la viata mea,dar nu ii inteleg comportamentul.

Am auzit spunandu-se ca psihologii pot ajuta multe persoane, dar mai greu pe ei insisi ;)

marian29 a scris:

Deci,eu cand ma pregateam sa ii zic ca vreau o relatie,comportamentul fata de ea m-a tradat. Stia ca o plac,mi-a spus o colega. Ea mi-a spus ca nu ma place.

Colega ti-a spus ca fata nu te place stiind de la ea sau ti-a spus de la ea?

marian29 a scris:

Si de ce ma sacaie zilnic? De ce nu ma evita,nu e indiferenta fata de mine? Ea ma tachineaza,inteapa,contrazice zilnic.. Se amuza pe seama mea,etc. De ce?? Ce sa mai inteleg?

Ai facut psihologie, iar psihologii se pot pune usor in pielea altora pt ca asa ii pot intelege. Ar trebui sa iti dai seama ca ea nu stie framantarile tale si de cat de mult timp le ai. Una e sa te confrunti cateva zile cu astfel de framantari, alta e sa te confrunti saptamani intregi... Pune-te in pielea ei, si gandeste-te la o fata care nici prin cap nu iti trece ca te-ar place. Dimpotriva, vrei sa pastrezi ceva distanta fatza de ea, din anumite motive. Cum te-ai comporta? Asa-i ca multe reactii ale tale nu ar fi asa importante? Marian, pentru ca o placi trebuie sa fii constient ca mintea ta amplifica si analizeaza excesiv comportamentul si reactiile ei, in functie de temerile pe care le ai. Daca vei reusi sa gandesti obiectiv vei vedea mult mai clar lucrurile.

R@hhy a scris:

Eu ti-as sugera sa o lasi in pace...ignoro pur si simplu...nu mai luat aminte la tachinarile ei...

Nu-i asa de simplu ;)

daniel a scris:

Inteleg. Tachineazo si tu daca nu o poti ignora :D

S-ar putea sa nu aiba taria asta. Oricum eu nu i-as recomanda asta.

emanuel a scris:

Aici e incurcat comportamentul fetei. Eu zic marian29 sa n-o mai intrebi nici verde nici alb; spune-o la maica-sa. :D :D

Nu stiu daca are haz pt el gluma asta ;)

marian29 a scris:

Adevarul e ca in moment ce gasesti pe altcineva,treci mai usor,uiti.. Imi trebuie putere sa o iau din nou de la capat..

Adevarat graiesti. Dumnezeu iti va da acea putere ;)


_______________________________________
A passion lifestyle.

26/02/11 23:08

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Soricel, tu crezi ca asa usori rezolvi?

Ai venit , ai facut un colaj, si gata. Omul rasufla usurat si zice : in sfarsit stiu?

Daca ai citi toata discutia, nu doar spicuiri de ici de colo, nu cred ca ti-ar parea atat de simplu.

Daca citesti putin mai atent, si mai complet,  poti sa vezi ca gluma respectiva nu este pentru amuzament, si ca majoritatea celor ce i-au raspuns sunt interesati sa ajute. Sau ai citit si crezi altfel?

Ultima modificare de emanuel (26/02/11 23:58)


_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

26/02/11 23:56

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
emanuel, ai observat de cand particip eu la discutia asta? da cateva pagini inapoi ;)

contrazi-ma acolo unde nu esti de acord, si daca ai argumente, iti dau dreptate ;)

Ultima modificare de shoricel (27/02/11 00:06)


_______________________________________
A passion lifestyle.

27/02/11 00:05

   
marian29
membru

Locatie: Bistrita
Inregistat: 03/10/10
Multumesc pentru sfaturi! Ma voi ruga si Domnul imi va lua durerea de acum si imi va arata calea pe care sa merg!

27/02/11 21:44

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06

feedback a scris:

cand cineva iti dezvaluie sentimentele care ti le nutreste, tu spui "nu multumesc" s'apoi te comporti asa cum se comporta ea... e bataie de joc si luat la misto.

Motivatiile unei femei de a se comporta intr-un anumit fel pot fi infinite. Desi nu exclud varianta ta totusi nu mi se pare ca asta se intampla.


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

28/02/11 09:39

   
marian29
membru

Locatie: Bistrita
Inregistat: 03/10/10
Daca ziceti ca n-o fi bataie de joc,oare ce o fi totusi??

28/02/11 21:12

   
simona
membru

Locatie: Ploiesti, Romania
Inregistat: 19/02/08
Marian, pentru un baiat, iti pui prea multe intrebari. Mie ca fata, imi place ca baiatul sa fie mai dezinteresat. De fapt sa para asa. Daca si cu ea esti la fel de ..."interesat", e foarte posibil sa faca "misto" de tine, din simpla placere. Nu pentru ca te-ar placea. ;)

_______________________________________
"GOD IS ENOUGH"

28/02/11 21:29

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08

marian29 a scris:

Daca ziceti ca n-o fi bataie de joc,oare ce o fi totusi??

Cu cat te framanti mai mult sa iti dai seama de motivul pentru care ii percepi astfel comportamentul, cu atat iti vei pune mai multe intrebari.


_______________________________________
A passion lifestyle.

28/02/11 21:35

   
marian29
membru

Locatie: Bistrita
Inregistat: 03/10/10
Stateam si analizam situatia mea;oare sa mai fac o abordare fetei respective?

05/04/11 21:10

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Cum se mai prezinta situatia? Cum ti se pare ca se mai poarta cu tine?

_______________________________________
A passion lifestyle.

05/04/11 21:46

   
marian29
membru

Locatie: Bistrita
Inregistat: 03/10/10
Pai asta e ,ca vad ca si-a  cam schimbat atitudinea. Nu mai face "mistouri" cu mine,vb mai frumos cu mine,etc. Ma gandesc ca eu totusi nu am apucat sa ii zic nimic...

05/04/11 22:01

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Ti-am zis ca nu vei fi linistit pana nu vei vorbi cu ea?

_______________________________________
A passion lifestyle.

05/04/11 22:19

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Intrebare meditativa: De ce oare dupa ce cineva iti spune ca te place, se intampla sa inceapa sa iti placa si tie acea persoana? Consideram ca e vorba despre doua persoane de sex opus. :D

Fara intrebari personale, va rog, ca nu este vorba despre mine, ci pur si simplu meditam la intrebarea asta.


_______________________________________
A passion lifestyle.

05/08/11 12:38

   
FiicaDeRege
membru

Locatie: ascunsa in Dumnezeu
Inregistat: 03/11/08
Nu se intampla intotdeauna asa. Se poate sa iti fie antipatica dupa ce ti-a spus. ;)

_______________________________________
Inima mea este Templul Lui.

05/08/11 14:47

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Nici nu am zis ca se intampla intotdeauna asa, FiicaDeRege. :) Depinde si cum iti zice. Eu intrebam de cazurile pe care le-am specificat. :)

Ultima modificare de shoricel (05/08/11 15:29)


_______________________________________
A passion lifestyle.

05/08/11 15:28

   
Pagini: 1 ... 3 4 5 6    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net